Bergerlebnis Niederösterreich , © Max Mauthner

12 tajnych wskazówek na lato w górach

Ciekawe, różnorodne i zaskakujące: napisaliśmy 12 rewelacyjnych faktów na temat górskiego lata

Eibl Teichhütte, © Familie Tröstl

Szczęście w nieszczęściu

Po pierwsze, powiązane przeciąganie nie działało. Następnie Eibl Teichhütte zaadaptowano na schronienie. Następnie podpalił ją podpalacz. Idylliczna chatka nie miała dobrego początku. Ale teraz jest bardziej popularny niż kiedykolwiek wcześniej!

Czytaj dalej
Elisabethkircherl, © Wiener Alpen in Niederösterreich/Franz Zwickl

Blask Sissi

Elisabethkircherl, która została zbudowana na cześć cesarzowej Sissi po jej zabójstwie, jest intronizowana na Hochschneeberg. Kościół został zbudowany bardzo blisko krawędzi, dlatego dziś - w prawdziwym stylu Sissi - jego blask można zobaczyć z odległości wielu kilometrów.

Czytaj dalej
Ötscher, góra wielu historii, © Mostviertel Tourismus/weinfranz.at

Góra przesiąknięta legendą

Ötscher był i jest fascynujący. Nic dziwnego, że jest o tym tyle opowieści. Na przykład jezioro pogodowe, które, jak się mówi, powstało podczas burzy, lub dziura gołębia, w której gniazduje więcej zagubionych dusz niż gołębi. Stara góra zna 1000 historii. Czas usłyszeć jeden lub dwa z nich.

Czytaj dalej
Elektrownia Stierwaschboden, © Mostviertel Tourismus/weinfranz.at

Energetyczny pionierski duch

Elektrownia Wienerbruck na Stierwaschboden została zbudowana w latach 1907–1911 i jest jedną z najstarszych elektrowni EVN i wytwarza prąd trakcyjny dla kolei Mariazell - jednej z pierwszych zelektryfikowanych kolei w Austro-Węgrzech.

Czytaj dalej
Górska stacja Hochschneeberg, © Wiener Alpen in Niederösterreich/Franz Zwickl

Najwyższy dworzec kolejowy

Najwyższy dworzec kolejowy w Austrii znajduje się na Hochschneeberg. Jakby tego było mało, na stacji górskiej Hochschneeberg znajduje się wystawa, na której znajdują się prace artystki z Puchberg VOKA.

Czytaj dalej
Podziemna kraina czarów w jaskini stalaktytowej Ötscher, © Melanie Karas

Madonna w Mostviertel

Jak Madonna, flaming i ucho słonia trafiły do jaskini? Natura pozwoliła im tam rosnąć, a jaskinię stalaktytową Ötscher z jej unikatowymi formacjami skalnymi można zwiedzać podczas ekscytującej 45-minutowej wycieczki.

Czytaj dalej
Naturfreundehaus Knofeleben, © Wiener Alpen/Bene Croy

Na królewskiej drodze

Cesarz zawsze spędzał letnie polowanie i mieszkał w swoim apartamencie w Thalhof w Reichenau, zaledwie rzut kamieniem od inż. Przedostań się przez dziki i romantyczny wąwóz do Knofeleben, gdzie niegdyś znajdowała się królewska chata myśliwska ... ale teraz, gdzie chata Naturfreundehaus Knofeleben zaprasza do odpoczynku.

Czytaj dalej
Naturpark Hohe Wand, © Wiener Alpen/Franz Zwickl

Kozy górskie na Różdżce Hohe?

Chociaż tak naprawdę nie powinni tu być, znaleźli świetny dom: kozy górskie z Różdżki Hohe są tak samo częścią scenerii, jak nierówne skały; i podobnie jak widok, stały się popularną okazją do zdjęć dla wspinaczy i turystów. Nasza wskazówka: uzyskaj najlepszy widok ze Skywalk Hohe Wand.

Czytaj dalej
Pastwiska na Wechsel są znane jako Schwaigen, © Wiener Alpen in Niederösterreich/Michael Reidinger

Brak pastwisk na Wechsel

Góra Wechsel, która leży na granicy Styrii i Dolnej Austrii, nie ma pastwisk. Zamiast tego nazywa się je Schwaigen, a ci, którzy je odkryją, znajdą wiele świętych kamieni milowych, takich jak Schwarzen Herrgott („Czarny Jezus Chrystus”) lub Steinerne Kreuz („Kamienny Krzyż”).

Czytaj dalej
Platforma Skytour Hochkar, © Rene Jagersberger

100 pików na jednym zdjęciu

Na najwyższej platformie widokowej Dolnej Austrii Skytour 360 ° na Hochkar, Mostviertel i cały świat są u Twoich stóp. W optymalnych warunkach można podziwiać panoramę 100 szczytów o wysokości przekraczającej 2000 metrów.

Czytaj dalej
Rezerwat Dürrenstein, © Mostviertel Tourismus/weinfranz.at

Największa dżungla w Europie Środkowej

To prawda: największe pozostałości pierwotnego lasu w Europie Środkowej znajdują się w Mostviertel - a dokładniej w sercu Dzikiej Krainy Dürrenstein. Najsurowszy rezerwat przyrody Austrii, pustkowie Rothwald, nie widział ani siekiery, ani piły łańcuchowej od ostatniej epoki lodowcowej.

Czytaj dalej