Z gospodarstwa na torfowisko wysokie

Wędrówki, poszukiwania i odkrycia w gospodarstwie Ablaß Hof

Gospodarstwo Ablaß Hof nie tylko leży na terenie rezerwatu przyrody, ale stanowi prawdziwe muzeum. W 300-letnim budynku przygody są na wyciągnięcie ręki i tylko na Ciebie czekają. Największe wrażenie robi z pewnością wycieczka na torfowisko wysokie.

Na wyżynie przygód
Gospodarstwo Ablaß Hof leży na wyżynie Hochreit, skąd robotnicy leśni transportowali drewno do doliny – stąd nazwa nawiązująca do słowa „ablassen” (spuszczać). Wszystkie przygody mają związek z naturą – nie brak ich na 62 hektarach łąk i lasów. Pierwszą z nich jest samo gospodarstwo, ponieważ 300-letni dom jest ulubionym barem z przekąskami, muzeum i popularnym celem wycieczek, do którego można dotrzeć wieloma drogami.

Działanie i relaks
Atrakcją są krowy, cielaki, owce, świnie, kozy, jagnięta, kury, kaczki, miniaturowe zające i koty, które czekają na pieszczoty i przysmaki. Możesz też pomóc w pracach w stajni i poznać życie rolników. Zettelowie, czyli właściciele gospodarstwa Ablaß Hof, chętnie wybiorą się z Tobą na wędrówkę i w przystępny sposób opowiedzą o faunie i florze. Jako ekolodzy są prawdziwymi znawcami tematu! Polecamy: po wycieczkach najlepiej odpoczniesz na słonecznym tarasie, nad przydomowym stawem lub na zadbanej łące, gdzie możesz zagrać w piłkę lub poszaleć na placu zabaw.

Dalsze informacje i kontakt