Ahoj Dunaj!

Z lode sa dunajská krajina ukazuje vo svojej najkrajšej stránke. Tip: Plavba medzi Kremsom, Spitzom a Melkom.

Také rozmanité, ako je krajina samotného Dunaja, sú aj možnosti plavby pozdĺž jeho mohutného prúdu: od plavby drevenou loďkou cez luxusné výletné lode až po katamaran s prúdovým pohonom.

Rejs po Dunaju z pewnością należy do wyjątkowych atrakcji urlopowych w Dolnej Austrii. Zwłaszcza Wachau prezentuje się pięknie i niezwykle przyjemnie ze środka rzeki. Także inne regiony Dunaju mają swój urok, który można docenić podczas rejsów.

Przytulnie w Wachau, szybko między stolicami
Od kwietnia do października w Wachau – między Krems, Spitz a Melk – kursują statki rejsowe DDSG Blue Danube i Brandner Schiffahrt. Oprócz tego w szczycie sezonu w każdą niedzielę można wybrać się w rejs historycznym statkiem z napędem kołowym MS Stadt Wien – z Tulln do Wachau. Można też szybko i nowocześnie przemieścić się z Wiednia do Bratysławy: Podróż katamaranem z napędem odrzutowym Vienna City-Liner w każdym kierunku trwa zaledwie 1 godzinę i 15 minut.

Powrót do przeszłości
Można też podróżować w niespiesznym tempie. Schiffmühle Orth/Donau oferuje na przykład rejsy statkiem typu „Tschaike”, który jest wiernym odwzorowaniem oryginalnego statku pływającego po Dunaju w 1530 roku. W Wachau można również wybrać się na rejs 10-metrowymi drewnianymi łódkami „Wachowia” i „Hinterhaus”.