Alchemicy i ziołowe czarownice

Wyprawa do ogrodu ziołowego: odkrywanie, wąchanie i próbowanie roślin leczniczych w ogrodach edukacyjnych i pokazowych Dolnej Austrii.

Od anyżu po żywokost: wizyta w pokazowym ogrodzie ziołowym zostanie nagrodzona zdobyciem prastarej wiedzy na temat roślin leczniczych, a bioczarownica bądź ojciec zielarz zainspirują do stworzenia swojego własnego ogródka ziołowego w domu.

Kwitnie i pachnie – dolnoaustriacki ogród ziołowy. Wizyta w wiecznie zielonej aptece pod gołym niebem to okazja do zapoznania się z różnymi roślinami leczniczymi. Jej ukoronowaniem może być degustacja biomenu lub kuracja Kneippa.

Alchemicy i ojciec zielarz
Dziedzictwo ojca zielarza z Weidinger jest przeogromne. Do dziś jego ogród pokazowy w Karlstein nad Dyją w Waldviertel jest starannie pielęgnowany. Wegetariańskie obiady są w ładne dni podawane na zewnątrz. W biogospodzie ziołowej z roku 1920 skosztujemy potraw organicznych, a zioła pochodzą z własnego ogrodu pokazowego. Równie smakowity krajobraz odnajdziemy w ogrodzie alchemika, gdzie uprawia się regionalne odmiany warzyw, owoców, orzechów i przypraw.

Dobre ziołowe czarownice
Ponad 900 m n.p.m. znajduje się ogród leczniczy w Bad Traunstein. Strzegą go – ziołowe ciotki z Traunstein, dzielące się swoją wiedzą z gośćmi. Lecznicze właściwości mają też ogrody Hollenstein – dzięki basenowi Kneippa oraz ścieżce do chodzenia boso.