Górskie powietrze w Mönichkirchner Schwaig

Gościniec Alpengasthof Enzian prowadzony przez rodzinę Reithoferów

Właściwie najchętniej zamknęłoby się oczy i głęboko oddychało! W gościńcu Alpengasthof Enzian prowadzonym przez rodzinę Reithoferów, który jest położony na wysokości 1200 metrów nad poziomem morza, powietrze jest wprost cudowne. Tylko krajobraz „podkrada” przedstawienie – jest też wiele możliwości zabawy i wędrówek dla całej rodziny.

Kto by pomyślał!

Jesteś królem świata! Czy potrzebujesz do tego statku? Mamy statek. Na naszym placu zabaw stoi prawdziwy statek do zabawy. Do want, piraci! Chcesz wspiąć się znacznie wyżej? Niedaleko naszego pensjonatu znajduje się park linowy HAMARI – nauczysz się tam przeskakiwać z drzewa na drzewo, huśtając się na linie.

Wędrowanie jest radością nie tylko młynarza (wiersz Wilhelma Müllera). Szczególnie dużo emocji dostarcza brodzenie w rwącym potoku. W trakcie takiej wędrówki idzie się wzdłuż górskiego potoku po stopniach. Albo możesz udać się na wycieczkę w wysokie Alpy. Po męczącej wędrówce możesz ochłodzić się w naszym stawie, a rodzice mogą zrelaksować się w naszej strefie wellness.

Traszka jest płazem. Nie, to nie są wyzwiska! Chodzi o zwierzęta, tak zwane „amfibie”. Żyją one z nami w biotopie. Na początku żyją w wodzie. Później z lewej i prawej strony szyi wyrastają im skrzela, które wyglądają jak drobne kosmyki. Kto wie, jakie inne zwierzęta można tu spotkać? Szukaj dokładnie!

Dalsze informacje i kontakt Rezerwacja on-line