Błogo, rozkosznie i ciepło

Zima i wellness: Ze śniegu do oazy spokoju

Znów dopadła Cię zimowa apatia? Kiedy doskwierają Ci chłód i szara codzienność, wyjedź na krótki urlop do Dolnej Austrii – tam odzyskasz siły witalne.

Czy jest bardziej błogie uczucie od przyjemnego pobytu w saunie, kiedy za oknem szczypie mróz i połyskuje śnieg? Od doświadczenia tego, jak po zimowej wycieczce w góry lub do lasu otulające nas ciepło przywraca czucie w zmarzniętych palcach, pogłębia oddech, relaksuje całe ciało i otwiera pory? Dobrze wiedzieć, że na alpejskim południu, ale też w północnej części Dolnej Austrii wiele hoteli ma w swoich ofertach wyjątkowe oazy wellness.

Wellness na dobre samopoczucie
W większości ofert wellness oprócz strefy saun przewidziane są jeszcze inne dodatkowe atrakcje. Na przykład jacuzzi, gdzie po wyczerpującym dniu na stoku można się ogrzać, odprężyć i dać odpocząć zmęczonym mięśniom. Również aromatyczna sauna parowa, kabina na podczerwień, sanarium i łagodna biosauna rozgrzewają nie tylko ciało, lecz także umysł – zwłaszcza wtedy, gdy podczas relaksu można delektować się cudowną panoramą zimowego krajobrazu.