Gallowie z Hornerwald

Park tematyczny Gallien prowadzony przez rodzinę Toiflów

„Każdy dzień jest zwyczajny – tylko niewielka wieś w pobliżu Horn odważnie stawia opór”. (Wolne tłumaczenie z „Asterixa i Obelixa”) Tak, w parku tematycznym Gallien wszystko wygląda trochę inaczej. Tam śpi się w chatce albo w tipi i dzieci nie mogą wyjść z podziwu.

Kto by pomyślał!

Czy swoje kalosze też zawsze rzucasz w kąt? Świetnie! Jesteś więc gotowy do udziału w naszej „asterixowej olimpiadzie”. Rywalizacja obejmuje rzucanie kaloszami na odległość, strzelanie z łuku i wiele innych atrakcji.

Asterix jako mały Gall był niegdyś w Ameryce, skąd przywiózł duży słup totemiczny i tipi. Tipi to indiańskie namioty nazywane również wigwamami. Można w nich mieszkać i spać. Wieczorami siadasz przy ognisku i opowiadasz o swoich przygodach.

Czy znasz już wędkarską łacinę? To język, którym posługują się wędkarze. Zawsze mówią oni „Piscis meus multo maior est” (to po łacinie, w języku Rzymian). Oznacza to: „Moja ryba jest dużo większa”. Tak możesz powiedzieć innemu wędkarzowi, jeśli uda Ci się złowić w naszym stawie rybnym pokaźnych rozmiarów suma albo szczupaka.

Dalsze informacje i kontakt