Najpierw trzeba nakarmić cielaczki, później można jeździć na kucykach.

Ośrodek wypoczynkowy Salcheck prowadzony przez rodzinę Jagersbergerów

Czy słoneczne wzgórze otoczone licznymi łąkami i lasem mimowolnie daje spokój? Jeśli nie przeszkadza Ci gdakanie kur albo muczenie krów – tak! W rodzinnym gospodarstwie agroturystycznym w Königsberg nie żyje się bowiem w pojedynkę. Na gości czeka niezliczona ilość zwierząt – od kóz po pszczoły.

Kto by pomyślał!
Krowy są duże. Nawet bardzo duże. Ale też dość spokojne. Jeśli się z nimi zaprzyjaźnisz, możesz je nawet karmić, wypędzać na pastwisko i wieczorami sprowadzać z powrotem do stodoły.

W naszym gospodarstwie żyją też kury i kozy karłowate, świnia, zające, koty, pszczoły i kucyk. Wszystkie nasze zwierzęta mają imiona i można się z nimi zaprzyjaźnić. Na naszym dzielnym kucyku Emmi możesz nawet jeździć. Albo możesz pójść z kozą Hermi na spacer – i przedstawić ją swoim rodzicom.

Po dniu pełnym wrażeń z pewnością będziesz bardzo głodny. Wtedy przy dużym ognisku razem upieczemy chleb na patyku, rozwiążemy quiz o gospodarstwie albo będziemy podjadać jagody, które zebrałeś w lesie. Co? Wszystko sam zjadłeś? Wtedy zostaje boczek i chleb, który upiekła pani Jagersberger.

Dalsze informacje i kontakt