Gdy wędrują i nogi, i myśli

Pielgrzymowanie w Dolnej Austrii: szlaki wędrowne dla pątników i pielgrzymów – drogi Via Sacra, Wallfahrerweg czy Droga św. Jakuba w Weinviertler.

Uwolnić się od codzienności i na nowo uporządkować myśli – wędrując i pielgrzymując najpiękniejszymi trasami Dolnej Austrii. Dla samotników i grup poszukujących wyciszenia podczas wielodniowych pielgrzymek do Krems i Mariazell.

Iść w ciszy. Spowalniać czas. Pozwolić wędrować nogom i myślom. Na najpopularniejszych trasach pielgrzymek i wędrówek w Dolnej Austrii można się odprężyć i wędrować całymi dniami.

Via Sacra jest najstarszą drogą pielgrzymkową na terenie Austrii. Pokonanie odcinka z Wiednia do Mariazell zajmuje ok. 5 dni. Osoby, które nie chcą wędrować samotnie, mogą się przyłączyć do jednej z regularnie organizowanych pielgrzymek i ruszyć w grupie. Trasą Wiener Wallfahrerweg 06, alternatywy dla Via Sacra, dotrzemy do Mariazell po czterech dniach. Każdego dnia pokonuje się pieszo ok. 30 km po drogach o różnym stopniu trudności.

Poszukiwaczy sensu, wolności i autsajderów zapraszamy na pielgrzymki w regionie Weinviertel! Popularną Drogą św. Jakuba w Weinviertel z Drasenhofen do Krems można pielgrzymować samotnie lub z przewodnikiem. Pielgrzymi mogą liczyć na specjalne zaświadczenia i wino Jakobswegwein.