Góra Siebenhütten: poza siedmioma górami…

Festiwal Siebenhütten w sierpniu jest szeroko znany, ale również w pozostałym sezonie warto odwiedzić pastwiska w Göstling.

Pierwotnie w tym otwartym terenie na wschodnim grzbiecie Królewca znajdowało się siedem chat, stąd nazwa Siebenhütten (Siedem chat). W środku gęstego lasu roztacza się widok na tę zadbaną szopę z placem zabaw i widokiem na południe.

Siebenhütten (1297 m npm) to miejsce spotkań miłośników pieszych wędrówek, rowerzystów i chłodnic szukających przytulnego i autentycznego miejsca. Od początku czerwca do połowy września opieką nad młodym bydłem zajmuje Leo Zusser, a jego żoną Lotte odpowiada za chatę.

Po wcześniejszym zamówieniu rolnik lubi również przygotowywać ciepłe posiłki dla swoich gości. Dobrze znana jest smakowita pieczeń rolnicza pani Lotty z pieca. Dzieci mogą również oferować własny grill przy kominku. Miejsce do zabawy jest również gotowe.

Widok na podnóża Alp i Dachstein

Krótkie zjazd z parkingu i możliwość przekroczenia Królewca z widokiem na podnóża Alp, pasmo górskie Haller Mauern, Sengsengebirge i masyw Dachstein zapraszają do odwiedzenia. Spacer do schroniska Kitzhütte jest również 1,5 godziny spacerem.

Magnesem dla odwiedzających jest „Siebenhüttenfest”, który odbywa się co roku w połowie sierpnia. Tylko w ten dzień można dojechać do domku.

Zjazd: bezpośrednio z Göstling an der Ybbs (2,5 godziny) lub parking Ebnerbrand (0,5 godziny)

Wycieczki - Siebenhüttenalm