Bergsommer, Schneeberg, © Andreas Jakwerth

Górskie smaki

Najlepsze gospody, restauracje, piekarnie, cukiernie i karczmy w górskich regionach Dolnej Austrii

Krumbacherhof Fam. Ottner in Krumbach, © Wiener Alpen/Bene Croy

Krumbacherhof rodziny Ottner in Krumbach

W zajeździe Krumbacherhof można nie tylko smacznie się posilić, lecz również przenocować i zasięgnąć rady doświadczonych ekspertów. Zajazd jest certyfikowanym organizatorem wędrówek, a zatem idealną bazą dla turystów pieszych i punktem startowym ekspedycji na rowerach górskich i elektrycznych. Kartę dań urozmaicają potrawy z sezonowych składników.

Czytaj dalej

Bauernhof und Jausenstation Ablass

Po wędrówce w rejonie Göstlinger Alpen gospodarstwo agroturystyczne Ablass na leżącym na wysokości 832 m nad poziomem morza płaskowyżu Hochreit jest idealnym miejscem, aby się smacznie posilić i wychylić szklaneczkę moszczu. Rustykalna zagroda spodoba się również dzieciom, które mogą z bliska przyjrzeć się zwierzętom gospodarskim i poszaleć na placu zabaw.

Czytaj dalej
Tefflingtalerhaus in Puchenstuben, © Niederösterreich-Werbung/Rita Newman

Gospoda Trefflingtalerhaus w Puchenstuben

Zaciszny lokal słynie z produktów z własnego gospodarstwa. Szczególną popularnością cieszą się potrawy z regionalnej jagnięciny, ekologiczne lody z pobliskiej wytwórni Eis-Greissler oraz domowe desery i wypieki. Wskazówka: Połącz wizytę w gospodzie z wędrówką do wodospadu Trefflingfall!

Czytaj dalej
s'Balzplatzerl 1, © Michael Stelzl, Fred Lindmoser, Franziska Krcal

Schronisko s’Balzplatzerl w Mitterbach

Produkty od miejscowych chłopów, chleb z jedynej piekarni w Mariazell i soki z ekologicznych gospodarstw – Martin Krcal, gospodarz schroniska s'Balzplatzerl, położonego na wysokości 1.300 m nad poziomem morza, opodal pośredniej stacji kolejki na Gemeindealpe, kładzie nacisk na regionalne produkty. Na zdrożonych wędrowców czeka duży wybór burgerów oraz domowych ciast i deserów.

Czytaj dalej
Landgasthof Fally in Krumbach, © Niederösterreich-Werbung/Lois Lammerhuber

Wiejska gospoda Fally w Krumbach

Gospoda leżąca w malowniczym naturalnym krajobrazie na wysokości 900 m nad poziomem morza jest częstym celem wędrowców. Przychodzą tu na specjalności z dziczyzny, upolowanej przez właściciela, a domowe konfitury i nalewki umilają odpoczynek w restauracyjnym ogródku lub w przytulnej izbie z kaflowym piecem.

Czytaj dalej
Looshaus am Kreuzberg in Payerbach, © Christian Redtenbacher

Looshaus na górze Kreuzberg w Payerbach

Wybudowany w 1928 roku Looshaus to odkrycie dla miłośników architektury i dobrej kuchni. Willa projektowana przez słynnego modernistycznego architekta Adolfa Loosa zaskoczy nas nie tylko harmonią i prostotą wnętrza, lecz również wyrafinowanymi kreacjami kulinarnymi. Szczególnie polecamy okoliczne pstrągi, ser owczy z pobliskiego gospodarstwa agroturystycznego Althammerhof i dziczyznę upolowaną przez współwłaściciela tego przeuroczego pensjonatu.

Czytaj dalej
Triad Wirtshaus in Krumbach, © Niederösterreich-Werbung/Rita Newman

Restauracja Triad Wirtshaus w Krumbach

Jarzyny z własnego ogrodu, produkty z gospodarstwa agroturystycznego – restauracja, która zdobyła liczne nagrody za swoją kreatywną kuchnię przekonuje sezonowymi regionalnymi i międzynarodowymi daniami. Wskazówka: daj się zaskoczyć menu-niespodzianką i przenocuj w jednym z pokoi w pawilonie ogrodowym!

Czytaj dalej