Nasze miejsce do odpoczynku, © mountainbikeguides.com

Turysta spotyka szczyt: góry w Dolnej Austrii

Dla alpinistów, turystów, wędrowców i tych, którzy chcieliby nimi zostać.

Oryginalne chaty, cudowne krajobrazy i wyjątkowe widoki. Przyjaznych wędrowcom gór w Dolnej Austrii nie można przegapić.

Góra na miarę
Łatwe odcinki dla rodzin, długie i wymagające trasy dla profesjonalistów – w górach w Dolnej Austrii każdy znajdzie dla siebie odpowiedni szlak. Wędrówki w rejonach Mostviertel i granią Wiener Alpenbogen w towarzystwie pachnących ziół, gęstych lasów iglastych i porośniętych hal są szczególnie przyjemne.

W domu na ponad 1000 metrach
Liczne schroniska górskie łączące tradycję z nowoczesnością kuszą doskonałą kuchnią i fascynującymi widokami oraz zapraszają na odwiedziny i nocleg. Aby się jednak dowiedzieć, jak pięknie jest na górze, trzeba się tam samemu udać. Dlatego zebraliśmy dla Państwa najlepsze oferty na spędzenie lata w górach.

Turysta spotyka szczyt: góry w Dolnej Austrii

Hohe Wand, © Robert Herbst

Hohe Wand

Hohe Wand ma wspaniałe widoki na okolicę, która jest prawdziwym rajem widokowym. Obszar ten jest absolutnie ulubionym miejscem turystów pieszych,…

Czytaj dalej
Muckenkogel, © weinfranz.at

Muckenkogel

Góra Muckenkogel ze ścieżkami edukacyjnymi zaprasza do poznania i odkrycia jej uroków. Tutaj dla wszystkich świeci słońce.

Czytaj dalej
Szczyt w Alpach Wiedeńskich, © weinfranz.at

Wiener Alpenbogen

Krajobraz grani Wiener Alpenbogen przyciąga wzrok i myśli, podczas gdy podniebienie zaznaje rozkoszy. Tutaj na zmysły czekają niezapomniane przeżycia.

Czytaj dalej
Góra Hutwisch, © Franz Zwickl

Hutwisch

Hutwisch jest najwyższym wzniesieniem na pogórzu Bucklige Welt. Kojące krajobrazy i łagodne szlaki pozwalają podczas wędrówki zapomnieć o…

Czytaj dalej
Eibl, © weinfranz.at

Eibl

Przygoda z najrozmaitszymi atrakcjami. Masyw Eibl kryje duży potencjał do aktywności na wolnym powietrzu – i dla romantyków, i sportowców.

Czytaj dalej
Alpy Gutensteinskie, © Michael Liebert

Gutenseiner Alpen

Z pasmem górskim Gutensteiner Alpen związane są ciekawe legendy i mity, których atmosferę można poczuć w każdym zakątku tej malowniczej krainy.

Czytaj dalej
Hochbärneck, © weinfranz.at

Hochbärneck

Na szczycie Hochbärneck warto spojrzeć na gwiazdy, zanim w plenerowym kinie rozpocznie się kolejny seans. Wyjątkowy spektakl natury.

Czytaj dalej