Hutwisch

Hutwisch jest najwyższym wzniesieniem na pogórzu Bucklige Welt. Kojące krajobrazy i łagodne szlaki pozwalają podczas wędrówki zapomnieć o codzienności.

Wędrówki w rejonie wzgórza Hutwisch mają w sobie coś kojącego. W drodze po malowniczej okolicy można zapomnieć o codzienności, zebrać myśli i po prostu cieszyć się chwilą. Najlepiej w jednym ze wspaniałych schronisk.

Odpoczynek dla zmysłów
Niedaleko idyllicznego kurortu Bad Schönau znajduje się Hutwisch – najwyższe wzniesienie pogórza Bucklige Welt. Po pokonaniu 104 stopni możemy odpocząć, a nasz wysiłek zostanie nagrodzony fantastycznymi widokami na malowniczy krajobraz z położonej na wysokości 896 m wieży widokowej. Tutaj można się naprawdę cieszyć się chwilą.

Zdobyć górę i zapomnieć o codzienności
Pieszo, rowerem tradycyjnym lub elektrycznym: liczne wzniesieniach w okolicy oferują przeżycia i przyjemności. Tutaj czas zwalnia, o czym przekonamy się na szlakach, w imponujących kościołach warownych, legendarnych zamkach czy wyjątkowych skansenach.

7,8 km przyjemności
Liczne szlaki relaksacyjne pozwalają poznać atrakcje przyrodnicze i kulinarne regionu. Na wędrówkę polecamy: trasę z miejscowości Kirchschlag na górę Hutwisch z wieżą widokową. Po przyjemnej wędrówce można tutaj odpocząć, rozkoszując się wspaniałym widokiem sięgającym masywu Schneeberg i dalszych okolic aż po Jezioro Nezyderskie.