Imię róży

Ogrody różane w Dolnej Austrii: Pełna romantyzmu wycieczka po historycznych parkach lub krótki urlop dla dwojga w renesansowym pałacu

Królowa kwiatów znakomicie czuje się w najpiękniejszych ogrodach różanych Dolnej Austrii. Zachwycające odwiedziny u róż można rozszerzyć na przykład o noc spędzoną w renesansowym pałacu, a zakończyć romantycznym śniadaniem pod kwitnącymi pnączami.

Róże fascynują prawie wszystkich. Ich kwiaty symbolizują piękno i miłość, a kolce – siłę i ochronę. W Dolnej Austrii ten dumny kwiat pielęgnowany jest ze szczególną troską, co zachęca do romantycznych eskapad.

Spacer po ogrodzie pałacowym
Na murze w Turnier-Hof dzikie krewy róż toczą pojedynek z delikatnymi roślinami. Przepiękny ogród w pałacu Rosenburg nie bez powodu jest dziś ulubionym miejscem oświadczyn. Romantyczna atmosfera panuje również w renesansowym pałacu Rosenau, a w historycznym ogrodzie Schallaburg można odkrywać dawne odmiany róż. Noc można spędzić w zamku, oferującym pokoje i restaurację.

Kwitnący krąg życia
W Marienschlössl powstał, dzięki gospodyni pałacu Catherine Matuschka, prawdziwy różany raj, w którym zakochani mogą się zatrzymać, korzystając z oferty noclegów i śniadań. Wonne róże uprawiane są na przykościelnym cmentarzu w Kirchschlag. W różanym parku edukacyjnym znajduje się krąg życia, prezentujący etapy rozwoju tego kwiatu.