Na tropie zimy:
Dolna Austria w śniegu

Als Early Bird auf der Piste die ersten Schwünge ziehen, © Niederösterreich-Werbung/ Fred Lindmoser

Narciarstwo i snowboarding

Rodzinne stoki w Annabergu lub trasy Pucharu Świata w masywie Semmering: w Dolnej Austrii znajdziemy trasy o różnym stopniu trudności.

Już podczas dojazdu na stok można się odprężyć. Dzięki licznym wyciągom i szerokim nartostradom można się spodziewać wszystkiego oprócz długich kolejek i przepełnionych tras! Młodzi narciarze będą się dobrze czuć na większości stoków: jedna trzecia wyciągów jest przystosowana dla początkujących, a niemal połowa tras ma niebieskie oznakowanie i zalicza się do „łatwych”. Nie brakuje jednak stoków, na których mogą poszaleć zaawansowani. Do specjalnych zimowych atrakcji w Dolnej Austrii zaliczymy trasy do freeridingu w masywach Hochkar, Gemeindealpe czy Schneeberg, funparki na górze Ötscher i w ośrodku Mönichkirchen-Mariensee oraz oświetlane stoki, takie jak trasa w masywie Semmering, na której rozgrywane są konkurencje Pucharu Świata.

Jazda na nartach i snowboardzie

Morgenskilaufen Mostviertel, Hochkar, © Niederösterreich-Werbung/ Fred Lindmoser

najlepsze stoki

W ośrodkach narciarskich w Dolnej Austrii zawodowcy, amatorzy i całe rodziny mogą liczyć na najlepsze trasy, spektakularne zjazdy i emocjonujące…

Czytaj dalej
Lackenhof am Ötscher, © Mostviertel Tourismus, weinfranz.at

Ostalpen-Card

Karnet sezonowy na ponad 100 kolejek linowych i wyciągów w przeszło 20 ośrodkach narciarskich w Dolnej Austrii i Styrii.

Czytaj dalej