Na tropie zimy:
Dolna Austria w śniegu

Grubość pokrywy śnieżnej

Narciarstwo i snowboarding

Rodzinne stoki w Annabergu lub trasy Pucharu Świata w masywie Semmering: w Dolnej Austrii znajdziemy trasy o różnym stopniu trudności.

Już podczas dojazdu na stok można się odprężyć. Dzięki licznym wyciągom i szerokim nartostradom można się spodziewać wszystkiego oprócz długich kolejek i przepełnionych tras! Młodzi narciarze będą się dobrze czuć na większości stoków: jedna trzecia wyciągów jest przystosowana dla początkujących, a niemal połowa tras ma niebieskie oznakowanie i zalicza się do „łatwych”. Nie brakuje jednak stoków, na których mogą poszaleć zaawansowani. Do specjalnych zimowych atrakcji w Dolnej Austrii zaliczymy trasy do freeridingu w masywach Hochkar, Gemeindealpe czy Schneeberg, funparki na górze Ötscher i w ośrodku Mönichkirchen-Mariensee oraz oświetlane stoki, takie jak trasa w masywie Semmering, na której rozgrywane są konkurencje Pucharu Świata.

Na uboczu i w rodzinnej atmosferze

Małe ośrodki narciarskie

Przepychanki przy wyciągach, przepełnione trasy i brak miejsca w schronisku? W małych ośrodkach narciarskich nie ma długich kolejek – poza tym znajdziesz tu przejrzystą ofertę i dużo spokoju. Krótsze trasy narciarskie rekompensują infrastruktura i stosunek jakości do ceny! Idealne miejsce dla rodzin i dzieci!

Dworzec kolejowy w Petzenkirchen

Czytaj dalej
Frühstücksraum, © Pension Caltun

Frühstückspension Caltun Elena-Nicoleta

Czytaj dalej