Wysoka kultura wina: winna jesień w Carnuntum

Kraina Römerland przez cały rok zachwyca winem, historią i przyjemnościami – jednak szczególnie winną jesienią.

Winna jesień czeka niedaleko Wiednia, w Carnuntum, gdzie aksamitnie owocowe czerwone wina dojrzewają na historycznym gruncie – tymi trunkami zachwycał się już cesarz Marek Aureliusz. Tutaj dowiesz się, gdzie znaleźć kulinarne i winne atrakcje, a także lepiej poznasz historię wina.

Jak jeść lepiej niż Rzymianie: Polecamy
Wino, życie i przyjemności. Na tym mieszkańcy Römerland znają się najlepiej. A właśnie winną jesienią dobry smak znów zyskuje na znaczeniu. Kolejnych pysznych na to dowodów codziennie na nowo dostarcza mistrz grillowania Adi Bittermann. Szef winoteki „Vinarium Göttlesbrunn”, pierwszej szkoły grillowania w Carnuntum i wspaniałej gospody, która mieści się w dawnej cesarskiej i królewskiej szkole, jest według nas mistrzem świata dobrego smaku. Nasza wskazówka: koniecznie spróbuj podrobów. Znakomicie smakuje również Rubin Carnuntum – kieliszek tego wina to prawdziwa uczta dla podniebienia. Biorąc pod uwagę to, że w Carnuntum znajdują się najlepsze winnice na terenie całej krainy Römerland, do butelek trafiają tylko najlepsze winogrona. Nasza wskazówka: Koniecznie odwiedź wspaniały sklepik Weinbau Schmidt Bruck, gdzie można kupić wyborne produkty regionalne.

Nie przegap: Nasze wskazówki dotyczące podróży do przeszłości
Przeszłość można poznawać w mieście rzymskim Carnuntum, które jest jedyną na świecie rekonstrukcją rzymskiej dzielnicy, zachwycającą swoją autentycznością. Ówczesne życie pokazuje z ciekawej perspektywy nie tylko muzeum, lecz także termy podgrzewane przez cały rok, budowle odwzorowujące oryginalne konstrukcje, amfiteatr oraz szkoła gladiatorów. Nasza wskazówka dotycząca dojazdu: Z niedaleko położonego Wiednia dojeżdża tutaj specjalny autobus.

Świętowanie i dobre spanie: Polecamy
Ponieważ po całym tym pysznym winie nikt już nie powinien siadać za kierownicą, miłośnikom wina polecamy rezerwację noclegu: W Weingut Edelmann w Göttlesbrunn spędzisz urlop w samym sercu winnicy.

Rekomendacje i wskazówki:

Mapa