Sport i sielanka nad Dyją

Ośrodek JUFA Waldviertel w Raabs nad Dyją

Ile godzin ma dzień? Ile dni trwa urlop? Takie pytania zadaje się, gdy ma się przed oczami bogatą ofertę atrakcji sportowych i innych możliwości spędzania wolnego czasu w JUFA Waldviertel. Na brzegiem Dyi można po prostu delektować się spokojem i wspaniałą przyrodą – tam czas na chwilę się zatrzymuje.

Kto by pomyślał!

Czy masz biceps? Nie, to nie jest gra komputerowa – to są Twoje mięśnie ramienne. Potrzebujesz ich do wspinaczki po naszej ściance wspinaczkowej (ściance do boulderingu). Oraz do gry w kręgle. Przede wszystkim jednak do pływania kajakiem po Dyi. To prawdziwa przygoda! Wieczorem możesz zrelaksować się w naszej ziołowej saunie. Ona tak pięknie pachnie!

Pięknie pachnie również w lesie. Przede wszystkim w Parku Narodowym Doliny Dyi. Żyje tam wiele zwierząt, których już praktycznie nie spotka się w Austrii. Jaszczurki zielone, raki rzeczne i wyjątkowo słodkie żbiki. Te ostatnie poznasz po grubym, gęstym ogonie.

Ciekawie jest też w lasach w Waldviertel. Znajdziesz w nich trupią czaszkę! Ogromną! I ogromne serce! Są one wykonane z kamienia, twardego granitu. Nazywane są chwiejącymi się kamieniami, chociaż w ogóle się nie chwieją. Po ostatniej epoce lodowcowej po prostu tam pozostały. Takie kamienie noszą również nazwę głazów narzutowych. Co o tym sądzisz?

Dalsze informacje i kontakt