Kąpieliska i krajobraz: najpiękniejsze miejsca nad Jeziorem Lunzkim

Podczas spacerów w krystalicznie czystej wodzie, marzy się o tym, aby górskie wakacje w Dolnej Austrii nigdy się nie kończyły.

W Lunz, położonym w samym środku regionu Mostviertel, szmaragdowozielone jeziora i niesamowite szczyty stapiają się w przepiękny wodny krajobraz. Nic więc dziwnego, że idyllicznie położona górska miejscowość – znajdująca się w wykazie tzw. Bergsteigerdörfer – jest ulubionym celem wędrówek i celem wypoczynkowym dla miłośników pięknych widoków.

Lunz – miejsce, gdzie spotykają się woda, góry i teatr
W samym sercu Mostviertel, nad krystalicznie czystym jeziorem leży idylliczne Lunz. Malownicza miejscowość górska położona między imponującymi górami zachęca do pieszych wycieczek i poznawania okolicy. Szczególnie popularny jest coroczny festiwal Wellenklaenge Festival – sztuka współczesna znakomicie prezentuje się na wyjątkowej „wodnej” scenie.

Zapierający dech w piersiach krajobraz wodny: Tam, gdzie woda spotyka się z górami
Na pieszo, wpław albo łodzią: Warto jest okrążyć szmaragdowozielone Jezioro Lunzkie, które jest położone między okazałymi górami. Nasza wskazówka: Warto jest też wybrać się na rejs po trzech jeziorach (3-Seen-Tour) ze względu na piękny wodospad na jeziorze Mittersee oraz na jezioro Obersee, które znajduje się na wysokości 1113 m i na którego środku wystaje malutka wyspa.

Wycieczki nad wodą i pod wodą
Jako miejsce rozpoczęcia wycieczki po Dürrenstein świetnie nadaje się Töpperbrücke. Przechodząc przy „Brüllender Stier” („Ryczący byk”), fantastycznym podwodnym wodospadzie, dociera się do doliny Grünloch, gdzie znajduje się środkowoeuropejski biegun zimna z odnotowaną temperaturą minus 52,6 stopnia. Trud wspinaczki zostanie wynagrodzony przepiękną panoramą górskich szczytów.