Karczma w śniegu – hurra!

Przytulne schroniska dla fanów sportów zimowych: zagrzej się i wzmocnij w gospodzie Seewirtshaus Riess am Semmering oraz w innych lokalach przy stokach

Po białym szaleństwie na zmrożonych stokach i trasach do ciepłej izby i nakrytego stołu przy piecu kaflowym: stara gospoda Seewirtshaus Riess am Semmering szybko rozgrzeje serca fanów sportów zimowych.

Ukoronowaniem dnia na stoku jest wizyta w schronisku. Doskonałym miejscem jest np. gospoda Seewirtshaus Riess am Semmering, która od 1666 roku stoi w tym samym miejscu, zwrócona tyłem do stoku, a widokowym tarasem w kierunku zbiornika wodnego. Nadal wyczuwa się w niej przytulną atmosferę wiejskiej chaty, która swój urok zawdzięcza dużej ilości drewna i oddzielnym izbom.

Stoliczku, nakryj się!
Rustykalne kasnocken, pikantna rindsuppe, regionalne ryby czy słodkie topfenknödel – w gospodzie można solidnie zjeść, wybierając spośród wielu potraw. Od kaflowego pieca emanuje ciepło. W piwnicy leżakują szlachetne wina. Gospoda jest otwarta 7 dni w tygodniu.

... a przy trasach jest dużo więcej obiektów!

  • Na terenie ośrodka narciarskiego Mönichkirchen znajduje się Alpengasthof Enzian. Stąd można się wybrać bezpośrednio na stok, wędrówkę na rakietach śnieżnych lub pozjeżdżać minibobem.
  • Na fanów sportów zimowych czeka Alpejskie Gospodarstwo Dla Aktywnych Zur Schubertlinde w Grünbach obok Puchbergu.
  • Dobre samopoczucie zimą – w Gutenbrunn: Bezpośrednio przy obiekcie Marschall Stuben zaczynają się trasy do biegów narciarskich i romantycznie ośnieżone szlaki turystyczne.