Kitzhütte: Rower górski bezpośrednio do drzwi chaty

Krótki dostęp, mnóstwo opcji zabawy i serdeczna atmosfera: Kitzhütte w Hollenstein an der Ybbs jest popularny wśród rodzin z dziećmi i rowerzystów.

Ukryty w dolnym austriackim parku przyrody Eisenwurzen na wysokości 1280 metrów nad poziomem morza, spowity jest urokiem starożytności. Z Hollenstein prowadzi lekki szlak.

Przyjemny spacer z Hollenstein prowadzi do pięknie utrzymanych pastwisk. Dzięki stosunkowo krótkiemu podejściu, mnóstwu zabaw, wielu zwierząt na pastwiskach i noclegom, Kitzhütte jest szczególnie ceniona przez rodziny z dziećmi.

Bydło pasło się na pastwiskach od początku czerwca do 29 września. Podczas gdy 110 młodych bydła już szuka wypasu na Michaelu, Kitzhütte działa zwykle do połowy października.

Króliki miniaturowe, kozy, koty
W schronisku jest akademik z materacami, regionalnymi napojami, dobrymi przekąskami i małym rajem dla dzieci. Pieczenie przy ognisku jest obowiązkiem podczas kilkudniowego pobytu, a zwierzęta na łące, takie jak króliczki, kozy i koty, natychmiast zakochują się w małych.

Sportowcy docenią trasę MTB, która prowadzi ich bezpośrednio do domku. W każdą pierwszą niedzielę sierpnia na pastwiskach odprawiana jest msza.

Wejście: z Hollenstein (1,5 godz.), Z Kleinpromau (2 godz.)

Wycieczki - Kitzkütte