Łagodny marzec

W poszukiwaniu pierwszych zwiastunów wiosny i wielkanocnego zajączka: marzec w Dolnej Austrii kusi świeżą zielenią.

Od spacerów wśród kwiatów po jazdę na nartach w słońcu, od Oster-Grean aż po wystawę storczyków: wiosna świętowana jest w Dolnej Austrii w niezwykle kolorowo!

Gdy przebiśniegi, krokusy i śnieżyczki pną się w kierunku słońca, to znak, że wiosna już naprawdę blisko. Budząca się natura zachęca w marcu do wiosennych spacerów. Np. po Parku Narodowym Łęgi Naddunajskie, gdzie w trakcie wycieczek z przewodnikiem można powitać powracające ptaki, czy też w dolinie Pielachtal, wybierając się na zorganizowaną wędrówkę w poszukiwaniu kwiatów derenia. W górach trwa jeszcze białe szaleństwo, zwłaszcza w ośrodkach Hochkar czy Schneeberg, które gwarantują jazdę na nartach w słońcu i na firnowych śniegach.

Od Oster-Grean aż po Osterreigen
Wielkanoc w Dolnej Austrii jest barwna nie tylko dzięki pisankom. Różnorodny korowód imprez niesie ze sobą świąteczny, radosny nastrój. Zmartwychwstanie upamiętniają tradycyjne imprezy, jak spacery wielkanocne Oster-Grean czy procesja Emaus w regionie Weinviertel, koncerty wielkanocne w Grafenegg, festiwal IMAGO DIE w Krems, wycieczki i liczne jarmarki wielkanocne, które stanowią również powitanie wiosny. Szczególnie okazale obchodzony jest okres wielkanocny w dolinie Wachau. Podczas Osterreigen Wachau organizowane są wiosenne spacery po zakątkach wpisanych na Listę UNESCO, imprezy muzyczne, degustacje i poszukiwania jaj wielkanocnych.

Wyprawa w wiosnę
Na Wielkanoc otwiera się wiele atrakcji turystycznych, a sezon wycieczkowy rozpoczyna się jarmarkami i niewielkimi festynami. Egzotycznie wita się wiosnę w opactwie w Klosterneuburg. Co dwa lata w marcu odbywa się tam największa w Austrii wystawa storczyków.