Lower Austria’s Big 4

Bears, white tigers, otters and Lipizzan horses: Lower Austria’s top 5 animal-related attractions for the whole family

Happy bears, white tigers, fascinating wolfs, noble Lipizzan horses and playful otters – the top five animals of Lower Austria lure visitors for an animal-related excursion.

Fundacja Vier Pfoten sprowadziła do Arbesbach sześć niedźwiedzi
W parku Bärenwald w Arbesbach niedźwiedzie, które wcześniej były źle traktowane, znalazły nowy dom. To wszystko dzięki inicjatywie fundacji Vier Pfoten (Cztery łapy). Imponujące niedźwiedzie można tutaj obserwować w ich naturalnym otoczeniu. Po tej fascynującej przygodzie warto udać się do restauracji Bärenhof, w której szefem kuchni jest Michael Kolm, żeby zjeść smaczny posiłek.

Białe tygrysy w zoo w Kernhof
W wielbłądzim teatrze w Kernhof spotkasz nie tylko wielbłądy, lamy i ostronosy, ale też białe tygrysy: to najnowocześniejszy obiekt w całej Europie, który zapewnia tygrysom opiekę oraz pielęgnację i szkolenie – znajduje się tam również park z małymi tygrysiątkami. Dzięki współpracy w ramach programu ochrony gatunków żyją tam również jedyne pantery śnieżne w całej Dolnej Austrii. Polecamy: pobyt w zoo warto połączyć z udziałem w pokazie!

Tresura koni lipicańskich w Heldenbergu
Siwe ogiery od dawna są szkolone w Hiszpańskiej Szkole Jazdy w Wiedniu. W 2010 r. otwarto dodatkowe centrum szkoleniowe w Heldenbergu. Tutaj odbywa się tresura koni jednej z najstarszych ras wyhodowanych przez człowieka – a Ty możesz się przyglądać takiemu szkoleniu.

Na wyznaczonym obszarze w Steinzeitdorf od niedawna działa także park ptaków szponiastych Aigner`s Falkenhof. Zachęcamy do spaceru lub udziału w pokazie – dowiesz się, jak wygląda hodowla objętych ochroną, zagrożonych wyginięciem lub rzadszych rodzimych ptaków, jak takie ptaki są wyłapywane, a następnie z powrotem wypuszczane do swojego naturalnego środowiska.

Zuchwałe wydry w Schrems
Zarówno dzieci, jak i dorośli nie mogą się napatrzeć na wydry w parku krajobrazowym UnterWasserReich w Schrems. Niestrudzeni pływacy i nurkowie całymi dniami pluskają się i bawią na swoim naturalnym wybiegu. Szczególną popularnością wśród odwiedzających cieszy się karmienie wydr.