Małe ośrodki narciarskie

Na uboczu i w rodzinnej atmosferze

Przepychanki przy wyciągach, przepełnione trasy i brak miejsca w schronisku? W małych ośrodkach narciarskich nie ma długich kolejek – poza tym znajdziesz tu przejrzystą ofertę i dużo spokoju. Krótsze trasy narciarskie rekompensują infrastruktura i stosunek jakości do ceny! Idealne miejsce dla rodzin i dzieci!

Małe ośrodki narciarskie w Aplach Wiedeńskich:

 • Naturalny raj – ośrodek narciarski Unterberg
  Funpark, atrakcje dla dzieci i naturalny stok: W ośrodku narciarskim Unterberg w gminie Muggendorf zarówno dzieci, jak i dorośli mogą się wyszaleć na nartach i snowboardzie – bez długich kolejek i przepełnionych tras.
   
 • Ośrodek narciarski Furtnerlifte Rohr im Gebirge
  Położony w zacisznym i romantycznym miejscu, polecany rodzinom i zaawansowanym narciarzom: dzięki sztucznemu oświetleniu z ośrodka można również korzystać wieczorami.
   
 • Ośrodek narciarski Arabichl Kirchberg am Wechsel
  Umiarkowanie duży i niedrogi: ośrodek narciarski Arabichl jest czarującą alternatywą dla wszystkich tych, którzy mają dość przepełnionych tras i długich kolejek.

 

Małe ośrodki narciarskie w Waldviertel:

Małe ośrodki narciarskie w Mostviertel:

 • Ośrodek narciarski Maiszinken
  Ośrodek Maiszinken z trasami o długości 4,5 km jest szczególnie popularny wśród rodzin.
   
 • Ośrodek narciarski Kalte Kuchl
  Ośrodek Kalte Kuchl w Alpach Gutensteinskich jest interesującą alternatywą dla wszystkich tych, którzy tylko na chwilę chcą się oddać zimowym szaleństwom. Jest on położony w gminie Kleinzell i nadaje się szczególnie dla dzieci, początkujących i tych, którzy wracają do aktywności sportowej po przerwie.
   
 • Wyciąg narciarski Riesenlehen w St. Georgen/Reith
  Wyciąg Riesenlehen jest położony w idyllicznej gminie St. Georgen am Reith. Ten mały, ale świetny ośrodek narciarski nadaje się szczególnie dla dzieci, które chcą się nauczyć jeździć na nartach. Rozgrywane są tu również zawody firmowe i klubowe.
   
 • Wyciągi narciarskie Puchenstuben
  W samym centrum parku krajobrazowego Ötscher-Tormäuer, gdzie znajdują się wyciągi narciarskie Puchenstuben, sporty zimowe mogą uprawiać całe rodziny.
   
 • Ośrodek narciarski Königsberg
  Ośrodek Königsberg jest położony niedaleko Hollenstein/Ybbs, na obszarze dobrze chronionym przez lasy. Oferuje pięć wyciągów orczykowych, wyciąg dla dzieci i 14 km tras zjazdowych, i jest idealnym miejscem wypoczynku dla miłośników natury i całych rodzin.
   
 • Wyciągi Göllerlifte am Gscheid
  Trzy wyciągi Göllerlifte am Gscheid, od dawna mało oblegane, są szczególnie polecane dla snowboardzistów, początkujących i rodzin. Najdłuższa trasa ma bądź co bądź 2 km. Dzieci mogą skorzystać z darmowego wyciągu.
   
 • Ośrodek narciarski Forsteralm
  Ośrodek Forsteralm, położony między Waidhofen/Ybbs a Gaflenz, oferuje osiem wyciągów i 18 km zróżnicowanych tras. Optymalne warunki na stokach zapewniają urządzenia naśnieżające.