Mountain and song: Road musicians in Alpine summer

Alpine summer in Lower Austria without music would be like a hiker without a tour. That is why we are playing up such a storm for you once again this year!

There is no end to celebrations in the Alps. It is no wonder, really, since music, lodges and fun times simply belong together. Wherever lively music and hearty fare combine, you can be sure you are experiencing Alpine summer in Lower Austria.

Gdzie buty turystyczne zamienia się na buty do tańca

Od dawien dawna ludzie wędrowali z pieśnią na ustach. Muzyka jest bowiem częścią wchodzenia na górę, tak jak krzyż jest częścią szczytu, a zabawa częścią pobytu w schronisku. Dlatego stworzyliśmy listę naszych najlepszych atrakcji w ramach akcji Lato w górach (Bergsommer) Dolnej Austrii i już teraz cieszymy się, że spotkamy tutaj swoich gości.

Najlepsze festiwale górskie

Na początku czerwca w Parku Krajobrazowym Ötscher-Tormäuer odbywa się festiwal pod nazwą „Wanderbare Gipfelklaenge”, który sprawia, że każdego roku liczni wędrowcy przeżywają niezapomniane wycieczki, wzbogacone o koncerty pod gołym niebem i spotkania z ulicznymi muzykantami. Również w połowie czerwca schroniska przy halach, tzw. Almhütten am Wechsel, zapraszają jak co roku na kolorowy festiwal „Schwaigen-Reigen”, gdzie muzykanci i tancerze ludowi setkami przy dźwiękach muzyki wędrują z hali na halę.

Dialekt i dźwięk

Latem powstają fale na Jeziorze Lunzkim, ponieważ wtedy na scenie nad jeziorem rozbrzmiewają dźwięki festiwalu „wellenklaenge”, które przenoszą współczesną sztukę na wiejską sielankę.