Na „góralu” przez krainę Bucklige Welt

Dolnoaustriacka kraina Bucklige Welt spełnia wszystkie marzenia rowerzysty górskiego, a nawet jeszcze więcej...

Do sportowej oferty dla miłośników MTB kraina Bucklige Welt dokłada wyszukane przysmaki i liczne możliwości rekreacji.

Krumbach to ważne miejsce w świecie rowerzysty górskiego – nie przypadkiem właśnie ma tu miejsce znany maraton MTB Bike the Bugles.  18-kilometrowym odcinkiem trasy, na której odbywają się zawody, od Krumbach przez Kühlriegl do Ransdorf, Purgstall i Tiefenbach można jechać w obie strony. Inną ciekawą trasą jest  Hutwisch-Strecke – na dystansie ośmiu kilometrów po wzgórzach krainy Bucklige Welt trzeba pokonać 300 metrów przewyższenia. Do popularności Krumbach wśród bikerów przyczynia się też Andres Ottner – szef miejscowej restauracji  Krumbacherhof. Jest on pasjonatem kuchni, browarnictwa i roweru górskiego,  udziela się jako przewodnik, a obok swojej znakomitej gospody prowadzi jeszcze sklep rowerowy i wypożyczalnię sprzętu. Nic więc dziwnego, że trasa „Wir(te) radeln!“-Tour bierze początek właśnie przy gospodzie Krumbacherhof. Podczas tego 240-kilometrowego rajdu przez Dolną Austrię, podzielonego na trzy całodzienne etapy, rowerzyści odwiedzają siedem lokali gastronomicznych najwyższej klasy, serwujących specjalne zestawy obiadowe dla miłośników dwóch kółek. Transport bagażu zapewniony! 

Lody i nie tylko…

Amatorzy lodów na pewno nie pominą siedziby firmy  Eis-Greissler w Krumbach – Georg Blochberger, mistrz lodowych smaków, swoimi naturalnymi kompozycjami sprawia, że w upalne dni formują się kolejki, jak Austria długa i szeroka.  Wytwórnię lodów można nie tylko zwiedzić – na zewnątrz znajdziemy plac zabaw z przebogatą i oryginalną ofertą dla dzieciaków i ich rodziców. 

Również restauracja Triad w Bad Schönau przynosi smakowite urozmaicenie sportowych dni. Znakomity kucharz Uwe Machreich zachwyca smakoszy klasycznymi daniami – sznyclem cielęcym po wiedeńsku i kurczakiem w panierce, proponując również menu-niespodziankę z trzech do siedmiu dań. Przy okazji można tu również pogłębić swoją umiejętność gry w golfa na boisku ćwiczebnym driving range. Kolejne oferty rekreacyjne dostępne dla posiadaczy karty rabatowej Niederösterreich-Card oferuje kąpielisko Burgbad Kirchschlag, skansen wiejski Museumsdorf Krumbach i  wiatrak z platformą widokową