Cross-country skiing on the Wechsel-Semmering panoramic trail, © ARGE Langlauf/Franz Zwickl

Narciarstwo biegowe

Na terenach do uprawiania narciarstwa biegowego w Dolnej Austrii czeka na naszych gości ponad 800 km tras osadzonych w pięknych zimowych krajobrazach.

Pocisz się szybko i na sportowo? Miłe i przytulne miejsce, w którym można zwolnić tempo i odpocząć? Sam zdecyduj, jak powinna wyglądać Twoja wycieczka na narty biegowe. Sieć 800 kilometrów podzielona między nasze tereny do uprawiania narciarstwa biegowego w Waldviertel, Mostviertel i Alpach Wiedeńskich sprawia, że każdy znajdzie tu trasę biegową dla siebie - zarówno początkujący, jak i doświadczony miłośnik sportów zimowych.

Narciarstwo biegowe: sport i ładowanie akumulatorów

Narciarstwo biegowe to coś więcej niż tylko zdrowy sport zimowy. Narciarstwo biegowe to delikatny ślizg po zaśnieżonych lasach i łyżwy po słonecznych łąkach ze świeżym śniegiem. Biegi narciarskie to wyjście na łono natury i naładowanie akumulatorów w ciszy i spokoju. Piękno tego sportu polega również na tym, że nie potrzeba wiele. Sprzęt można wypożyczyć w prawie wszystkich terenach narciarstwa biegowego w Dolnej Austrii. 

Jednodniowa wycieczka czy cały tydzień?

Okolice Wechsel, Bärnkopf, St. Aegyd am Neuwalde i wiele innych ośrodków sportów zimowych w Dolnej Austrii czekają na to, abyś odkrył je na nartach biegowych. Ze względu na bliskość Wiednia i innych miast, nasze trasy biegowe są idealne na jednodniowe wycieczki. Jednak ci, którzy chcą spędzić więcej czasu na nartach biegowych i w zimowym krajobrazie, mogą zatrzymać się w jednym z naszych miejsc noclegowych. Zaleta: śniadanie jest serwowane, a potem czas na uderzenie na szlaki.