Natura i zdrowie: Sezon kąpielowy w górach

Wystarczy wyjechać z miasta do Dolnej Austrii, aby spędzić lato w górach – a raczej: nad najpiękniejszymi i najbardziej naturalnymi kąpieliskami w Dolnej Austrii.

Najpiękniejsza kąpieliska odkryte stworzyła nam przyroda. Tutaj czekają na Ciebie krystaliczne wodospady, romantyczne brzegi rzek i szmaragdowozielone jeziora – bez tłumów i zgiełku. Za to z widokiem na górskie szczyty. Lato w górach jeszcze nigdy nie było tak mokre!

Kąpielisko odkryte z widokiem na górskie szczyty

Nie chcesz dłużej czuć się na pływalni jak sardynka w puszce? Mamy rozwiązanie: wystarczy wyjechać z miasta do Dolnej Austrii, aby spędzić lato w górach. Czekają tam na Ciebie wspaniałe naturalne kąpieliska z cudownie orzeźwiającą wodą – w wodospadach, potokach, rzekach i jeziorach. Widok na górskie szczyty jest już w cenie.

Naturalne atrakcje wydrążone przez dziką wodę

Przepiękne Ötschergräben są znane ze swoich zapierających dech w piersiach wodospadów. Kąpiel w wodospadzie Lassing-, Mira- czy Schleierfall można też znakomicie połączyć z pieszą wycieczką i noclegiem w schronisku. Z kolei pasmo Wechsel zaprasza na górską wycieczkę (Wildwasserweg) prowadzącą nad romantycznymi brzegami potoków i przez idyllicznie położone źródła.

Wodny marsz na szczyt

Na 1. Wiedeńskiej Wodnej Wycieczce (1. Wiener Wasserleitungsweg) z przewodnikiem przez Hollenstein można przejść się trasą, którą przepływa najbardziej znana na świecie woda z „wysokiego źródła”, i zaznać trochę romantyzmu wśród stromych skał – a na koniec przepłynąć się w basenie termalnym w Fischau. Niezwykle ciekawą trasę w regionie Wechsel można przejść na boso. Trasa ta przebiega (Lebenswasserweg) od źródła do stawu i jest wyznaczona po spływie wody deszczowej.