Nowe ogrody cesarza

Cesarska pogoda w dolnoaustriackich ogrodach pałacowych. Spacery po barokowym ogrodzie pałacu Schloss Hof lub szaleństwa w parku w Laxenburg.

Przyjemne przechadzki śladami cesarzowej Sissi czy księcia Eugeniusza wśród pomników i fontann albo w labiryncie z żywopłotu. Pałace w Dolnej Austrii oczarowują historycznymi założeniami ogrodowymi z czasów baroku i renesansu.

Duch dawnej arystokracji unosi się nad dolnoaustriackimi ogrodami pałacowymi. Nawet w XXI w. można tam spacerować w iście cesarskiej atmosferze.

Śladami następców tronu
Schloss Hof, dawna siedziba księcia Eugeniusza, słynie dziś z barokowego ogrodu na bazie historycznych szkiców. Rozpościera się na siedmiu tarasach z fantazyjnymi niszami, fontannami i rzeźbami. Również historyczny park przy Schloss Artstetten utworzono na podstawie oryginalnych planów. W cieniu kasztanowców w XIX w. spacerował tam arcyksiążę Franciszek Ferdynand.

Krasnoludki i zamki
Barokowe krasnoludki z piaskowca długo znajdowały się w historycznym ogrodzie Schloss Greillenstein. Niedawno ci mali świadkowie historii z XVIII w. przenieśli się do budynku. Historia Schloss Laxenburg sięga aż do XIII w. Obecnie ten wspaniały park ze stawem i zamkiem Franzensburg to lubiany cel wycieczek w pobliżu Wiednia.