Rowerem wzdłuż Dunaju w Wachau

od 479,- EUR w pokoju dwuosobowym Zapytaj o ofertę Okres ważności oferty

Naddunajskie regiony w Dolnej Austrii z zapierającą dech w piersiach doliną Wachau, która wpisana jest na listę światowego dziedzictwa kulturowego, to od dawna prawdziwy raj urlopowy oraz ulubione miejsce spotkań miłośników turystyki rowerowej i relaksu. Tej pięknej scenerii można doświadczyć w dosłownym tego słowa znaczeniu na wielu trasach o różnym stopniu trudności.

1. dzień: Przyjazd do Wachau i nocleg w wygodnym obiekcie typu bett & bike. Obiekty wyróżnione znakiem jakości Bett+Bike przyjmują turystów rowerowych nawet na jedną noc, oferując im bezpieczne miejsca do przechowywania rowerów oraz możliwość wysuszenia ubrań i wyposażenia. Gospodarze udostępniają także narzędzia do niewielkich napraw i pomogą znaleźć najbliższy sklep rowerowy.

2. dzień: Wydanie rowerów i przyjemna przejażdżka po miejscowościach słynących z upraw winorośli – od Spitz, przez Weissenkirchen i Dürnstein aż po Krems. W licznych restauracjach, lokalach i obiektach wyróżnionych znakiem jakości Best of Wachau uczestnicy wycieczki mogą zakosztować przysmaków regionalnej kuchni. Wśród atrakcji miasta Krems znajdują się: starówka, deptak ze sklepami, kawiarnie, targ rolniczy, a także muzea i kościoły. Po przejechaniu przez most Stein-Mautern nad Dunajem, podążając naddunajską trasą rowerową wzdłuż południowego brzegu rzeki, poznajemy życie w dolinie Wachau i możemy sobie zrobić przerwę w jednej z licznych gospód. Powrót do punktu rozpoczęcia wycieczki odbywa się przez Dunaj promem Spitz-Arnsdorf. Długość trasy: ok. 40 km

3. dzień: Wycieczka w górę doliny Wachau do miejsca znalezienia Wenus z Willendorfu i muzeum „Venusium”, a następnie wzdłuż północnego brzegu rzeki w kierunku Emmersdorfu oraz ośrodka wypoczynkowego Weitenegg, gdzie piękne kąpielisko zachęca do zażycia ochłody. Kolejny odcinek trasy wiedzie przez most Pöchlarn nad Dunajem i południowym brzegiem rzeki w kierunku powrotnym z przystankiem w Melk. Zwiedzając opactwo Melk, poznajemy życie klasztorne Benedyktynów. Podczas podróży powrotnej statkiem późnym popołudniem można się delektować bodaj najpiękniejszą stroną doliny Wachau. Długość trasy: ok. 40 km

4. dzień: Wycieczka w głąb doliny Wachau. Pokonując rowerami dolinę Spitzer Graben, podziwiamy chyba najbardziej stromo położone winnice w regionie. W gospodarstwie Marillenbauer w Marillendorf Mühldorf zakosztujemy szlachetnych odmian moreli – zarówno owoców, jak i robionych z nich przetworów. Z Mühldorf trasa prowadzi przez miejscowości położone w południowej części regionu Waldviertel, takie jak Trandorf czy Raxendorf, wiodąc wzdłuż pachnących łąk i lasów. Następnie przez dolinę Weitental zwaną „doliną zegarów słonecznych” aż do Emmersdorf, gdzie wracamy na naddunajską trasę rowerową i do doliny Wachau. Długość trasy: ok. 50 km

5. dzień: Obfite śniadanie i powrót do domu.

W cenie:

  • 4 noclegi ze śniadaniem w formie stołu szwedzkiego w obiekcie typu bett & bike w dolinie Wachau
  • wypożyczenie 1 roweru na 3 dni
  • 1 × bilet wstępu do opactwa w Melku, w tym zwiedzanie z przewodnikiem (Przewodnicy są dostępni w języku angielskim, niemieckim, oraz na życzenie również w języku francuskim, włoskim i węgierskim)
  • 1 × rejs statkiem na trasie Melk–Spitz lub Spitz–Melk
  • 1 × degustacja produktów z moreli w gospodarstwie Wachauer Marillenbauer w Mühldorf
  • 1 × mapa rowerowa Dolnej Austrii

Cena:
Cena ryczałtowa za osobę bez opłaty miejscowej: 479 EUR w pokoju dwuosobowym
Dopłata za pokój jednoosobowy bez opłaty miejscowej: na zapytanie

Cena nie obejmuje (płatne na miejscu):
opłaty za przeprawę promem Spitz-Arnsdorf
opłaty miejscowej w wysokości 1,60 EUR za osobę / noc (od ukończonego 15. roku życia)

Organizer: Donau Niederösterreich Tourismus GmbH, A-3620 Spitz an der Donau, Schlossgasse 3, GISA-Zahl: 13091941
The general terms and conditions of Donau Niederösterreich Tourismus GmbH apply - These can be found under www.donau.com/impressum.

Ceny bez podatku od noclegu, więcej informacji na stronie: www.niederoesterreich.at/taxen

Okres ważności oferty

  • obowiązuje od 07.04.2023 do 29.10.2023

Zapytaj o ofertę

Zapytaj Rowerem wzdłuż Dunaju w Wachau

Państwa dane dotyczące podróży
Państwa dane
Pani/Pana dane kontaktowe (imię, nazwisko, adres pocztowy i elektroniczny oraz numer telefonu) oraz dane dotyczące podróży (data przyjazdu i wyjazdu, liczba osób, liczba i wiek dzieci) zostaną zapisane w celu i w okresie załatwiania Pani/Pana niezobowiązującego zapytania. Dane te przekażemy jedynie odpowiedniemu wynajemcy/oferentowi w celu opracowania oferty, lecz żadnej innej osobie trzeciej. Szczegółowe informacje o swoich prawach, jako osoby, której dane dotyczą oraz o nas jako administratorze danych zamieszczamy w oświadczeniu o ochronie danych osobowych.
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązuje na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usług Google.