Od schroniska do schroniska graniami Raxalpe

Atutami tej przyjemnej wędrówki po schroniskach są piękne krajobrazy oraz wyśmienite jedzenie.

W góry i do schroniska: wędrowanie od schroniska do schroniska to coś w sam raz dla osób, które chcą obcować z urozmaiconą roślinnością masywu Rax, a przy tym szukają spokoju i relaksu. Nie ma lepszego sposobu na delektowanie się tym przepięknym krajobrazem.

Kolejką linową Raxseilbahn do alpejskiego ogrodu

Do schroniska Raxalpe z tarasem widokowym umożliwiającym podziwianie widoków z leżaka przywozi najstarsza kolejka linowa w Austrii. Droga do następnego schroniska, Ottohaus, jest łatwa i wiedzie przez bujne łąki. Tam na turystów czeka pachnący i kolorowy ogród alpejski o powierzchni 4000 m2 z 200 typowymi dla regionu gatunkami roślin. Absolutny hit!

Kulinaria z widokiem w schronisku Neue Seehütte

Trasa do Neue Seehütte, schroniska z certyfikatem BIO, prowadzi przez zielone hale. Serwowany w nim strudel serowy jest znany nie tylko w Alpach Wiedeńskich, ale trzeba tu też spróbować pieczeni wieprzowej z pieca opalanego drewnem oraz sezonowych potraw z dziczyzny upolowanej w masywie Rax. Równie wspaniałe są widoki, dlatego koniecznie trzeba wziąć ze sobą aparat!

 

Spod krzyża na szczycie na leżak

Po pokrzepieniu się ruszamy w kierunku krzyża Preiner Wand Kreuz na najwyższym wierzchołku trasy. Punkt widokowy stanowiący miejsce odpoczynku oferuje fascynujący widok sięgający od grani Luckerte Wand aż po pogórze Bucklige Welt. Przez pachnącą kosodrzewinę wracamy do schroniska Ottohaus i na leżaki przy pensjonacie, a później do stacji kolejki linowej Raxseilbahn.