Ötscher

„Austriacki Wielki Kanion” zaskakuje turystów niesamowitymi widokami, wymagającymi podjazdami i formacjami kroplowymi, takimi jak Madonna.

Ötscher jest i zawsze pozostanie okrętem flagowym Dolnej Austrii. Ötscher-Tormäuer zachwyca turystów wędrówkami na wszystkich poziomach trudności oraz niezwykłymi zabytkami przyrody, od jaskini kroplowej po wodospad. Ten park przyrody ma tak wiele do zaoferowania.

Niezrównane piękno
Ötscher, symbol i najwyższy szczyt (1893m) regionu Mostviertel, oferuje wiele szlaków. Interesujące jest Rauher Kamm – jedno z najtrudniejszych podejść granią w Dolnej Austrii. Znajduje się w środku parku krajobrazowego Ötscher-Tormäuer i urzeka nie tylko widokami.

Wyjątkowe spotkanie zapoznawcze
W parku znajduje się imponująca jaskinia naciekowa, w której można spotkać Madonnę, Trzech Króli czy flaminga w postaci formacji wapiennych. Na nocleg polecamy: oryginalne, osiągalne wyłącznie pieszo schronisko Schutzhaus Vorderötscher, pozwalające poznać okolicę, w tym pokazową elektrownię wodną Wienerbruck. Czas można też spędzić na jednym z dwóch mebli plenerowych Enzo.

Wielki Kanion Austrii
Wąwozy Ötschergräben oferują wiele ciekawych tras. Schronisko stanowi świetną bazę wypadową na szczyt Gemeindealpe oraz do wodospadu Lassingfall. W Lackenhof drogę do góry można sobie ułatwić, wyjeżdżając kolejką Ötscherlift i podziwiać panoramę Eiserner Ötscherbär przez lunetę na zboczu Hüttenkogel.

Wskazówka wideo: Park krajobrazowy Ötscher-Tormäuer