Okno na Ötscher

Wędrówki do schroniska Anna-Alm z widokiem na szczyt Ötscher czy jazda na torze saneczkowym lub końskim grzbiecie to atrakcje Annabergu w Dolnej Austrii.

Zimą okolice Annabergu należą do narciarzy, o każdej innej porze roku jest to prawdziwy raj dla wędrowców. Do schroniska Anna-Alm prowadzą trasy dla rodzin i wytrawnych turystów. Widoki sięgają szczytu Ötscher.

Anna-Alm na Hennesteck to jedno z najatrakcyjniej położonych schronisk w Dolnej Austrii, ze wspaniałym widokiem na szczyty Ötscher, Hochschwab, Dürrenstein i okolice. Można się do niego dostać z Annabergu, pokonując różnicę wysokości 1335 m. Polecamy: schronisko „dla koneserów” Stadleralm oddalone o 20 min marszu od Anna-Alm.

Piękne widoki i kanion
Oprócz wycieczki na górę Hennesteck godna polecenia jest wędrówka przez Tirolerkogel do Türnitz. Wiele ciekawych tras wiedzie przez park krajobrazowy Ötscher-Tormäuer z bogatą fauną i florą. Blisko wody biegnie zaś spektakularna droga przez wąwozy Ötschergräben: „Wielki Kanion Austrii” uchodzi za jedną z najpiękniejszych tras w kraju. Na marginesie: najwygodniejszym sposobem zdobycia szczytu jest kolejka górska.

Wspinacze i saneczkarze: jazda!
Ötscher i jego okolice można polecić nie tylko wędrowcom. Park linowy Hochseilgarten Wienerbruck dostarcza adrenaliny, dobrą zabawę gwarantuje kręty tor saneczkowy Alpine Coaster Eibl-Jet, a stadnina Schaglhof oferuje wycieczki po Mostviertel na grzbiecie haflingera.