Ożywczy kwiecień

Nadejście wiosny świętowane jest wszędzie: na Szlaku Wina degustacją Weinfrühling, w Mostviertel moszczem gruszkowym podczas Mostfrühling, a w dolinie Wachau festiwalem kulinarnym Gourmetfestival.

Kwiecień w Dolnej Austrii rozpoczyna się, gdy w dolinie Wachau zakwitną morele, a kończy wraz z kwitnieniem grusz w Mostviertel. W tym czasie rozkwita cały bukiet przepysznych imprez kulinarnych.

Wiosną w Dolnej Austrii na Szlaku Wina otwierają się nie tylko pąki kwiatów, lecz także drzwi do piwniczek. Wystarczy wymienić choćby imprezy Weintour w regionie Weinviertel, Weinfrühling w dolinach Kamptal, Kremstal i Traisental bądź w Wachau, Jungweinschnuppern w Göttlesbrunn czy Tour de Vin w winnicach posiadających oznaczenie Traditionsweingütern – wiosenne degustacje pozwalają w miłym towarzystwie zapoznać się z nowym rocznikiem wina i zapełnić własną piwniczkę.

Święto wszystkich zmysłów
Wraz ze spektakularnym kwitnieniem moreli dolina Wachau rozkwita pod względem kulinarnym. W trakcie wachau GOURMETfestival objawia się bogaty potencjał uroczych dolin naddunajskich. W programie wykwintne potrawy, niezwykłe degustacje wina oraz ciekawe wydarzenia kulinarne.

Oszałamiające piękno kwiatów
W ciekawy sposób świętuje się nadejście wiosny w Mostviertel, gdzie setki tysięcy kwitnących drzew owocowych pod koniec kwietnia zmieniają krajobraz w morze kwiecia. Podczas Mostfrühling gminy, gospodarze i miejsca turystyczne leżące wzdłuż Szlaku Moszczu zapraszają na spotkania z przyrodą i kulinarne odkrycia związane z moszczem gruszkowym. Najważniejsze są Salon des Mostes (Salon Moszczu) na zamku Schallaburg oraz Tag des Mostes (Dzień Moszczu) obchodzony w ostatnią niedzielę kwietnia na całym szlaku.