Park Narodowy Łęgów Naddunajskich

Centrum Parku Narodowego w Zamku Orth stanowi bramę do Parku Narodowego Łęgów Naddunajskich.

Park Narodowy Łęgów Naddunajskich chroni ostatnie w środkowej Europie rozległe obszary lasów łęgowych. Zlokalizowane w Zamku Orth centrum dla zwiedzających pełni rolę „bramy do łęgów”, zachęcając do bliższego poznania tego fascynującego świata.

Położone między Wiedniem a Bratysławą łęgi naddunajskie znajdują się od 1996 r. pod szczególną ochroną jako obszar parku narodowego. Różnorodność obszarów przyrodniczych wynikająca ze zmiennego stanu wód swobodnie płynącego Dunaju sprawia, że spotkać tu można niezwykłe okazy zwierząt i roślin.

Brama do łęgów
O pięknie łęgów naddunajskich możemy przekonać się w trakcie dłuższych wypraw z przewodnikami Parku Narodowego oraz w Zamku Orth. Multimedialna, interaktywna wystawa poświęcona obszarom naddunajskim w Centrum Parku Narodowego przybliża świat dziewiczych i tajemniczych łęgów oraz zachęca do spotkań z naturą. Przybliża historię powstania i obecną sytuację łęgów oraz ich ukryte skarby.

Wyspa na Dunaju
Wyspa zamkowa to ogólnodostępny teren, obszar życia zwierząt i roślin. Szczególnym zainteresowaniem starszych i młodszych cieszą się żółwie błotne, różne gatunki węży i urocze wiewiórki. Wyspa zamkowa umożliwia obserwację podwodnego świata niczym podczas nurkowania – lokalne gatunki ryb licznie kłębią się w pobliżu szklanych szyb. Dla dzieci przewidziane są miejsca do zabawy oraz obserwacji i odpoczynku.

  • Park Narodowy Łęgów Naddunajskich chroni ostatnie w środkowej Europie rozległe obszary lasów łęgowych
  • Centrum Parku Narodowego w Zamku Orth przybliża fascynujący świat łęgów naddunajskich w nietypowy sposób
  • Wystawa Obszary naddunajskie
  • Jedyna w swoim rodzaju ogólnodostępna stacja podwodna w Austrii
  • Liczne wydarzenia, imprezy rodzinne i zwiedzanie z przewodnikiem
  • Sklepik Parku Narodowego oraz kawiarnia w zamku

Park Narodowy Łęgów Naddunajskich