Parki-tematyczne-poświęcone-winu

W parkach tematycznych poświęconych winu w Dolnej Austrii prezentowane są najciekawsze informacje o cennym soku winnym.

Wino nie tylko dla dorosłych: w parkach tematycznych w Dolnej Austrii poświęconych winu zdobywanie wiedzy o cennym soku winnym jest wyjątkowo łatwe.

W parku tematycznym LOISIUM WeinErlebnisWelt & Vinothek w Langenlois informacje o winie przekazywane są w nowoczesny oraz kreatywny sposób z wykorzystaniem efektów audiowizualnych, animacji i eksponatów. Prezentacje audio udostępniono w językach angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, węgierskim, czeskim, polskim oraz rosyjskim.

Równie ciekawa jest prezentacja wina z regionu Krems przygotowana w obiekcie Sandgrube 13 wein.sinn przez Stowarzyszenie Winiarzy Winzer Krems. Prezentacje w obcych językach są dostępne wyłącznie po angielsku i po uprzednim zgłoszeniu.

Ładnie i ciekawie
Jednym z najpiękniejszych obiektów w regionie winiarskim Wachau jest pałacyk Kellerschlössl w Dürnstein, w którym do degustacji oferowane są produkty winnicy Domäne Wachau. Bardziej bezpretensjonalny charakter ma park tematyczny Poysdorfer Vino Versum w regionie Weinviertel, gdzie wino prezentowane jest w urozmaicony sposób na instalacjach, interaktywnych stanowiskach, w muzeum oraz w starych piwnicach. Dla zwiedzających przygotowano wersje w językach angielskim oraz czeskim.

W piwnicznym labiryncie
Nie można też pominąć piwnicy Retzer Erlebniskeller, w której podążający tropem wina prowadzeni są głęboko pod ziemię. Jedyny taki labirynt na świecie, składający się z piwnic na wino oraz korytarzy o długości ponad 20 km, kilkakrotnie przekracza długość dróg na powierzchni ziemi i służy do składowania win z regionu Retz, które mogą być również degustowane przez zwiedzających. Istnieje możliwość zamówienia przewodnika w języku angielskim oraz czeskim.