Pastwiska Dürrenstein: wysoko na wzgórzach Ybbstalerhütte

Z domku Alpenverein można idealnie zwiedzić obszar turystyczny wokół masywu Dürrenstein. Obszar wypasu Dürreinstein znajduje się na wysokości 1343 metrów nad poziomem morza.

Pastwiska Dürrenstein w Göstling an der Ybbs są znane głównie ze swoich chat w Göstling an der Ybbs, gdzie cała rodzina jest proszona o odświeżenie się w celu zdobycia siły na wędrówki między Göstling a Lunz am See.

Wejście do schroniska Ybbstalerhütte jest przeznaczone dla bardziej wytrzymałych turystów. Od najkrótszego, ale najbardziej stromego zejścia ze Stiegengraben można dotrzeć do chaty w około 1,5 godziny. Nagroda ma postać pięknych pastwisk.

Karczmarz Inge Wurzer i jej zespół farmy w chacie Austriackiego Stowarzyszenia Alpejskiego Alpenverein od 1 czerwca do 26 października.

Przyjazny dla rodziny i bogaty w kształty
Rodzinny domek górski, położony na skraju dzikiej przyrody Dürrenstein na wysokości 1343 metrów nad poziomem morza, został zbudowany w 1923 roku. Masyw Dürrenstein jest oszałamiany różnorodnym krajobrazem naturalnym, charakteryzującym się głównie pięknem. Dzięki tym usługom okolica jest idealnym miejscem zarówno na jednodniowe wycieczki, jak i kilkudniowe wędrówki.

Na noc 47 miejsc. Tradycyjne dania z pieca oferowane są jako kulinarne przysmaki. W ostatnią niedzielę lipca w Halterhütte odprawiane są msze.

Wyjścia: ze Stiegengraben (2 godz.), Steinbach (2,5 godz.), Lechnergraben (3 godz.)

Wycieczki - Dürrensteinalm