Pastwisko górskie Hochkar: nieznana strona Hochkar

Chata Hochkar jest punktem wyjścia do wędrówek na szczyty Hochkar, Schwarzkogel lub Häsing.

Tam, gdzie zimą narciarze okrążają swoje łuki, latem jest tylko mało znany cel wycieczek z kilkoma dodatkowymi ofertami: pastwisko Hochkar na wysokości 1420 metrów nad poziomem morza.

Punktem wyjścia do wędrówek po pastwiskach jest Halterhütte Hochkar. Różne trasy prowadzą bezpośrednio z parkingu do schroniska alpejskiego. Po wcześniejszej rezerwacji turyści będą oprowadzani przez dwóch certyfikowanych przewodników po mało znanych miejscach i opowiadających o lokalnym pięknie przyrody. Zwiedzanie z przewodnikiem na zamówienie.

Chata Hammerauerhütte stanowi podstawę pastwisk edukacyjnych i opieki nad bydłem. Szczyty Hochkar, Scharzkogel i Häsing można zabrać z pastwiska Hochkar, a także pastwisk wokół niezarządzanego Brunnecker Hütte do Scharzalm.

Dostępne są również sporty ekstremalne. Poszukiwacze przygód są dostępni od 2008 roku ferrata Heli Kraft Klettersteig, własny park linowy i trasy eksploracyjne do jaskini. Atrakcyjnym punktem jest platforma widokowa Hochkar 360 °.

Ulubionym miejscem wszystkich turystów i tych, którzy chcą cieszyć się atmosferą, jest wydarzenie „Almhütten-Roas”, w tym masowe (połowa sierpnia).

Dostęp: samochodem do Halterhütte

Túry - Hochkaralm