Pieszo wzdłuż rzeki

Długie wędrówki wzdłuż Dunaju w Dolnej Austrii. Pałace, zamki i winnice przy szlakach Welterbesteig Wachau oraz Nibelungengau.

Pałace i zamki, winnice i krajobrazy rzeczne: szlaki Welterbesteig Wachau oraz Nibelungengau zapraszają na fascynujące widokami wędrówki wzdłuż Dunaju i wycieczki historyczno-krajoznawcze.

Światowe dziedzictwo w dolinie Dunaju i duch Pieśni o Nibelungach. Szlaki w dolinie Wachau biegnące wzdłuż rzeki i winnic prowadzą do najpiękniejszych punktów widokowych i historycznych miejsc.

Wachau na dalekie wędrówki
Odcinek górski szlaku Welterbesteig Wachau łączy 13 gmin w dolinie Wachau, wpisanej na Listę UNESCO. Ta znana trasa o długości 180 km przez dolinę Dunaju ma 14 odcinków i może być pokonywana w obie strony. Na turystów czeka 20 zamków, ruiny, pałace, a także najwyższa przy Dunaju góra (960 m) oraz liczne winnice i tarasy skalne w dolinie Wachau. Polecamy: fragment trasy Jauerling-Runde o długości 90 km, który dzięki podziałowi na 7 odcinków i 3 przeprawy promowe można dowolnie zaplanować.

Legendarny Nibelungengau
Tam, gdzie onegdaj swoją siedzibę miał Rüdiger von Bechlaren – wasal władcy Hunów Attyli, możemy się dzisiaj udać na długą wędrówkę szlakiem Nibelungengau. Odcinek o długości ok. 110 km wiedzie wzdłuż Dunaju w imponującej scenerii. Po drodze można zwiedzić m.in. pałac Artstetten, bazylikę w Maria Taferl czy elektrownię Ybbs-Persenbeug.