Tam, gdzie kwitną grusze: podróż kulinarna po Mostviertel wśród kwiatów kwitnących gruszy

W podróż w dobrym smaku z pewnością można się wybrać do Mostviertel. Zwłaszcza wiosną, kiedy drzewa między Ardagger a St. Peter in der Au są w pełnym rozkwicie.

Nasza podróż kulinarna po Mostviertel wśród kwiatów kwitnących gruszy to prawdziwy raj dla podniebienia. U lokalnych gospodarzy spróbuj klasycznego sera „Schofkas”, rozsmakuj się w owocowych lodach domowej roboty i spróbuj szlachetnych austriackich mocnych trunków uznawanych za najlepsze na świecie.

Kiedy z drzew spadają kwiaty przypominające płatki śniegu...
Białe kwiaty gruszy co roku przepięknie zdobią Mostviertel – cały region wygląda dosłownie kwitnąco. Główną wiosenną atrakcją jest Dzień Moszczu, który jest obchodzony 30 kwietnia – to doskonała okazja na obcowanie z naturą i rozpustę kulinarną. Na przykład w gospodzie „Zur steinernen Birne” niedaleko Waidhofen an der Ybbs, gdzie na gości czekają domowej roboty przysmaki i trunki. Albo w gospodzie Landgasthof Bachlerhof w Kematen a.d. Ybbs, którą prowadzi jeden z najlepszych gospodarzy, znany z serwowanej pieczeni wieprzowej.
 

Tam, skąd pochodzą najlepsze produkty.
Kiedy na stół trafiają takie przysmaki, opłaca się zajrzeć bezpośrednio do producentów. Na przykład do Mostelleria, gdzie mistrz świata w wypalaniu wódki – Josef Farthofer – produkuje swoje szlachetne trunki. Kolejny punkt na liście rzeczy do spróbowania to: regionalny ser owczy oraz cydr gruszkowy, których można spróbować w Seppelbauers Mostothek. Najlepsze w tym jest to, że w sklepie również obowiązują ceny producenta! Absolutnym musem jest też wizyta u rodziny Gebetsbergerów, która serwuje już legendarne lody domowej roboty. Jednak ostrzegamy: Potem tradycyjne lody już nigdy nie będą smakować jak wcześniej!

Mapa

To view this content, you need to accept our Cookies. Change Cookie Settings