Süße Versuchung, © Niederösterreich Werbung/ Stefan Fuertbauer (www.stefanfuertbauer.com)

Rodzinne chwile na łonie natury w Las Wiedeński

Zaczerpnij sił, pozwól się oczarować przyrodzie i pełną piersią odetchnij świeżym powietrzem: Las Wiedeński upaja wszystkie zmysły i nieustannie zaskakuje.

Przyjazny dzieciom letni Las Wiedeński pokochają przede wszystkim rodziny. Wędrówki, wycieczki rowerowe i spacery: tuż przed bramami Wiednia znajdą Państwo wiele powodów, by ruszyć w podróż z pysznymi przerwami. Można ją rozpocząć w mieście Klosterneuburg lub w dolinie Wiental, które chcą być jednoznacznie kojarzone z pysznościami.

Oferta dla rodzin: nasze propozycje lokali
Śmiech dzieci i zachwyt decydują o atmosferze gminy Las Wiedeński w takim samym stopniu jak leniwe przerwy, na które zaprasza gospoda Bonka w Oberkirchbach. My zakochaliśmy się w pieczeni wieprzowej ze starego opalanego drewnem pieca, która szczególnie dobrze smakuje w idyllicznym ogródku. W piątki rodzina Bonka serwuje zwykle knedle, a babcia przygotowuje strudel jabłkowy. Na trawienie polecamy domową nalewkę dziadka Bonki. A potem już można zjechać na nartach po porośniętym trawą zboczu. Tak, na nartach można zjeżdżać po trawie – a to bardzo się podoba dzieciom! (prosimy o wcześniejsze zgłoszenia). Warto zatrzymać się też w gospodzie Stockerwirt w Sulz, która zadba o miłe momenty, serwując dania regionalne i sezonowe. Ponadto do wyboru gości jest ponad 1300 win z piwniczki, powód szczególnej dumy szefa kuchni Georga.

Koniecznie zajrzyj: nasze propozycje wycieczek
Jak właściwie smakuje Las Wiedeński? Tym pytaniem zajął się zespół stowarzyszenia Wienerwaldkorb, a teraz w sklepie rodziny Schöny w Breitenfurcie można zaopatrzyć się w takie produkty regionalne jak ciasteczka lub szynka z Las Wiedeński. Najbardziej urzekł nas ziarnisty chleb orzechowy. Kosz z produktami to wyjątkowy prezent z podróży albo też gwarancja własnej przyjemności z wizyty w parku przyrodniczym Sparbach. Bezpośrednio przed bramą Wiednia czeka najstarszy park przyrodniczy Austrii. Można tu spotkać biegające wolno dziki oraz przyjrzeć się dzikim zwierzętom na dużym wybiegu. Podczas gdy dzieci biorą udział w leśnych wycieczkach tematycznych z przewodnikiem lub szaleją na placu zabaw na łonie przyrody, rodzice mogą wypocząć na wygodnych leżakach ustawionych pod koronami drzew i wsłuchiwać się w odgłosy mieszkańców lasu. Zamek Liechtenstein to kolejna ciekawa propozycja. Przy sprzyjającej pogodzie można stąd cieszyć się rozległym widokiem na całą dolinę Wiednia!

Gdzie warto się zatrzymać? Nasze podpowiedzi
Gospodarstwo rodziny Wieshaider w Steinriegl to miejsce pełne pyszności. Idylliczne gospodarstwo w dawnych budynkach, w którym zwierzęta biegają wolno, zaprasza codziennie na zakupy prosto od gospodarzy. Polecamy: warto zamówić pakiet cielęciny! Las Wiedeński to prawdziwa gwarancja niezapomnianych przeżyć. Aby naprawdę cieszyć się urlopem, polecamy spędzenie jednej lub kilku nocy w Wolf-Hof, odznaczonym 4 kwiatkami gospodarstwie ze stajnią w malowniczych okolicach miasta Pressbaum. Duże gospodarstwo z pastwiskiem dla koni i sadem spodoba się przede wszystkim dzieciom.

Rekomendacje i wskazówki:

Mapa