Süße Versuchung, © Niederösterreich Werbung/ Stefan Fuertbauer (www.stefanfuertbauer.com)

Kuchnia z widokiem w łagodnie alpejskim regionie Mostviertel

Słońce przegląda się w krystalicznie czystej wodzie, płonie nad szczytami i całuje drzewa owocowe – to znak, że w Mostviertel zaczyna się ciepła pora roku.

Alpejski region Mostviertel zawsze warto odwiedzić. Owiane lekkim wiatrem pagórki, chłodne jeziora i urozmaicona oferta restauracji wabią szczególnie w lecie. Zapraszamy w podróż – warto poznać Lunz am See, szczyt Hochkar i Gaming.

Jak ryba w wodzie: nasze propozycje lokali
Fascynujący region Mostviertel o dzikich, a zarazem łagodnych krajobrazach jest pełen przeciwieństw. Gospodarze potrafią zainspirować się jego wspaniałą złożonością, przygotowując tradycyjne potrawy. Dzieje się tak np. w hotelu Fahrnberger w Göstling, bramie do doliny Mendlingtal. Specjalność zakładu to pstrąg z Ybbstal serwowany z wybornym moszczem gruszkowym Mostviertler Birnenmost w czarującym restauracyjnym ogródku u stóp góry Hochkar. Polecamy: Relaks w hotelowym spa i nocleg. Poniżej wyjaśniamy, dlaczego. Nieco dalej, nad samym jeziorem Lunzer See, znajduje się restauracja z bezpośrednim dostępem do jeziora: die Seeterrasse. Nazwa nie kłamie: siedząc na rozległym zadaszonym tarasie można delektować się zupą rybną lub filetem z łososia z Lunz. Doskonałym zakończeniem dnia będzie rejs po jeziorze.

W góry! Nasze propozycje wycieczek
Między Gaming i Lunz am See odkryliśmy wyjątkową manufakturę, w której wytwarza się piwo. Leżący na górze Grubberg na wysokości 725 m browar Erzbräu Bruckner warzy bogate w witaminy i substancje mineralne piwo – niepasteryzowane i bez dodatków. Szczególnie smaczne jest piwo „G’stachelte Bier”. Punktem obowiązkowym dla każdego turysty jest wędrówka przez park Erlebniswelt Mendlingtal. System drewnianych pomostów, dom kowali, tzw. tartak wenecki, dawne młyny i stanowiąca ukoronowanie wycieczki przekąska w przytulnym lokalu „Hammerherrenhaus” każdego wprawią w zachwyt. Kto zechce wspiąć się jeszcze wyżej, zachwyci się spektakularną podniebną wycieczką 360° Skytour am Hochkar. Na turystów czekają wiszący most, platforma widokowa nad 120-metrowym urwiskiem i oczywiście zapierająca dech w piersiach rozległa panorama.

Raz a potem znów i znów: nasze propozycje noclegów
Przy tak bogatym programie jednodniowy pobyt to stanowczo za mało. Dlatego przygotowaliśmy dwie czarujące propozycje pokojów dla koneserów. Np. dom wczasowy Hinterbreiteneben, który znajduje się na samym środku olbrzymiej kwietnej łąki, skąd roztacza się wymarzony widok na góry. Można go również podziwiać z widokowej sauny lub gorących źródeł, a potem zaszyć się w wiekowych murach, w których marzenia same się spełniają. O tym, że w hotelu Fahrnberger serwuje się wyjątkowe dania, już Państwo wiedzą. Ale jeszcze nie wspominaliśmy, że przed wycieczkami rowerowymi i pieszymi można nabrać sił w 4-gwiazdkowym pokoju dla koneserów z widokiem na górę Ötscher.

Rekomendacje i wskazówki:

Mapa