Puchberg am Schneeberg

Dzieci mogą zdobywać pierwsze szlify w specjalnie dla nich przeznaczonym całorocznym ośrodku narciarskim, podczas gdy dorośli używają sobie w kopnym śniegu na niezabezpieczonych trasach do freeridingu.

Ośrodek w Losenheim niedaleko miejscowości Puchberg am Schneeberg stanowi idealny cel zimowego wypadu. Tutaj maluchy uczą się jeździć na nartach, podczas gdy dorośli mogą się udać na poszukiwanie przygód oraz podbój tras i schronisk.

Dzieci na trasy!
W malowniczym zakątku na końcu doliny oddalonym zaledwie godzinę jazdy samochodem od Wiednia zlokalizowany jest wspaniały ośrodek narciarski z wywożącym do góry czarodziejskim dywanem i zabawnymi torami przeszkód dla dzieci w centrum Puchi’s Kinderland. A tuż obok znajdują się takie atrakcje jak stok ze sztuczną nawierzchnią pozwalający przez cały rok czuć się niczym na ośnieżonej trasie oraz Wiesenflitzer – 140‑metrowa zjeżdżalnia do wykonywania ślizgów na oponach.

1 wspaniały widok i 4,1 km tras
Wygodna, czteroosobowa kolejka wywozi na górę amatorów freeridingu, gdzie na doświadczonych narciarzy czekają otwarta przestrzeń i niezabezpieczone trasy z kopnym śniegiem. Kto na górę woli się wspinać sam, może wybrać fantastyczne ski-toury. Polecamy wycieczki z przewodnikiem organizowane przez szkołę narciarską i wspinaczkową Petera Großa, w której można się również zapisać na kurs narciarski. Na miejscu istnieje możliwość wypożyczenia odpowiedniego sprzętu. Na zakończenie dnia polecamy: wizytę w schronisku Edelweisshütte obok górnej stacji wyciągu krzesełkowego z zapierającymi dech w piersiach widokami na dolinę Puchberg i masyw Schneeberg.

Poza stokiem
Romantycy powinni wybrać się na kulig. Alternatywę dla szusowania stanowią też inne sportowe atrakcje, np. dynamiczne zjazdy torem saneczkowym czy naturalne lodowisko. Biegacze mogą się natomiast wyszaleć na jednej z dwóch tras do biegów narciarskich.

Więcej o Puchberg am Schneeberg