Rehbergweide: siedzenie z szefem kuchni Hannesem

To pastwisko w miejscowości Lunz am See powinno być odwiedzane tylko ze względu na alpejską chatę. Służy również jako punkt wyjścia do wędrówek na Maiszinken.

Rehbergweide (760 m) w Lunz am See najlepiej dotrzeć z pustym żołądkiem. Johanness Dallhammer gotuje niesamowicie w chacie. Wstrzymanie się jest obowiązkiem.

Dom wiejski z XVI wieku służył w latach 1913–1971 przez rolników jako kompleks gospodarczy składający się z mieszkania dla ludzi i stajni dla bydła. Od czasu przejęcia właściciela przez Johannesa Dallhammera gospodarka stała się wyjątkowym przystankiem kulinarnym.

Goście będą korzystać z tygodniowych specjałów, w tym ryb, wędzonej, wołowiny Angus, dziczyzny, kozicy i gęsi oraz regionalnych napojów.

Po otwarciu wyciągu w 1971 r. Można było skorzystać z możliwości gastronomicznych kurortu Maiszinken. Narciarze i wędrowcy zawsze służyli w małych przekąskach miejscowym rolnikom. Po przejęciu przez obecnego karczmarza Johannesa Dallhammera w 1999 r. Farma została rozbudowana do gospody. Oprócz codziennej kuchni na wycieczki karczma oferuje również uroczystości grupowe.

W połowie maja na pastwisko Rehbergweide odwieziono od 35 do 40 zwierząt gospodarskich, które następnie opuszczają pastwisko w połowie października.

Dostęp: dostęp do chaty

Wycieczki - Rehbergweide