Mekka bikerów

Uphill Flow, Wexl Trails, © Wexl Trails

Rowerem górskim w Dolnej Austrii

Dolnoaustriacka oferta dla rowerzystów jest prawie tak bogata, jak przyroda naszego regionu.

Przez lasy i pierwotną skalną scenerię, przez górskie szlaki i łagodne wzgórza – bikeparki, centra ścieżek i najróżniejsze trasy MTB w sześciu dolnoaustriackich regionach troszczą się o zadowolenie rowerzystów, niezależnie od wieku i umiejętności.

Jakaś tajemnicza siła ciągnie cię poza miasto. Nagle znajdujesz się wśród przyrody, masz na sobie dopasowany kask i spodnie do jazdy na rowerze. Palce aż swędzą, w głowie spokój. Świeże powietrze łagodnie owiewa twarz, a aromat oczekującej przekąski miło głaszcze nozdrza. Spod opon pryska żwir i ziemia. A na twoich ustach już od dłuższej chwili gości szeroki uśmiech…

Dbamy o spełnienie marzeń - jeden najchętniej z wysokości siodełka zapisuje w pamięci nowe wrażenia, drugi odkrywa przyrodę podczas podczas jazdy na sfalowanych ścieżkach, inny znowu  pragnie doskonalić swoje umiejętności na naprawdę wymagających single trackach. Rejony MTB w Dolnej Austrii oferują zróżnicowaną sieć tras, która zaspokoi nawet najbardziej wyrafinowane gusta.

Dla każdego coś miłego

Bikeparki i centra ścieżek nadają się idealnie dla początkujących rowerzystów górskich – natomiast wytrenowani bikerzy z ambicjami szukają single tracków wymagających pod względem technicznym – z korzeniami, kamieniami i specjalnie wyprofilowanymi zakrętami. Na tablicach informacyjnych opisano dokładnie typ trasy, jej trudność, a nawet rodzaj podłoża – trasy trekkingowe mają przykładowo większy udział asfaltu niż trasy MTB. W wypadku shared trails – czyli ścieżek użytkowanych wspólnie z turystami pieszymi – szczególnie ważne jest przestrzeganie rowerowego kodeksu fair play. Lecz niezależnie od tego, jaką trasę przemierzamy, zawsze znajdziemy okazję do poznania smakowitej dolnoaustriackiej kuchni i skorzystania z wszechstronnej oferty noclegowej, dostosowanej do potrzeb bikerów.

Disco Concorde, © Disco Concorde

Diskothek Concorde

Czytaj dalej

Dworzec kolejowy w Petzenkirchen

Czytaj dalej
Bäckerei Danecker, Filiale Mauer, © Bäckerei Danecker

Danecker– Filiale Mauer „Daneckers Körberl“

Czytaj dalej
Ausblick auf die Mostviertler Bergwelt, © Theo Kust

Bellevue-Strecke

Czytaj dalej