2: Rowerem śladami starych parowozów

Wspaniałą przygodą jest wycieczka rowerowa wzdłuż nieczynnych linii kolejowych. Stare tablice kolejowe i urządzenia sygnałowe wskazują właściwą drogę.

Na trasie rowerowej wzdłuż nieczynnych linii kolejowych dowiesz się wiele o historii dróg żelaznych. Wzdłuż trasy rozmieszczono bowiem przystanki, zapraszające do wypoczynku, zabawy, oglądania i słuchania. W wybranych punktach aktor  Wolfgang Böck wciela się w maszynistę, ciekawie i dowcipnie opowiadając o historii austriackiej kolei, o pierwszych parowozach oraz o znaczeniu dróg żelaznych dla ówczesnych ludzi.

Wycieczka zaczyna się w Wiedniu na dawnej stacji kolejowej Stammersdorf. Podczas przerwy w Hagenbrunn możemy obejrzeć wystające z ziemi koła i wały napędowe – widok ten przypomina stanowisko archeologiczne, gdzie odkrywa się tajemnice dawno minionych dni. W Pillichsdorf atrakcją jest Lok-Fahr-Rad, czyli rower zbudowany z części starych lokomotyw. W Großengersdorf natomiast znajduje się Eisenbahnbrunnen – studnia kolejowa z której można zaczerpnąć wody. W Deutsch-Wagram możemy zwiedzić muzeum-kolejowe a w Strasshof –  kotłownię! Przez miejscowość Gerasdorf pedałujemy z powrotem do Stammersdorf drogą rowerową wzdłuż kanału Marchfeldkanal. 

długość: 50 km 
Trasa zalecana dla dzieci od lat dziesięciu.

Szczegóły trasy „Za Dunaj z Betty Bernstein"