Schroniska. Wypoczynek w Dolnej Austrii

Schroniska w Dolnej Austrii cieszą się dużą popularnością, zwłaszcza zimą. I nic dziwnego, bowiem nigdzie nie jest tak przytulnie i smacznie.

Marzenie: tradycyjne schronisko, bezpośrednio przy stoku, oferujące domowej roboty przysmaki i niezapomniane widoki. Aby naprawdę wypocząć w schronisku, trzeba trafić pod odpowiedni adres. Możemy polecić takie cztery…

Urlop ma być przyjemnością
Czym byłaby wyprawa na szczyt bez miło spędzonego czasu w schronisku, szusowanie bez przerwy na posiłek czy zimowy urlop bez śniegu topniejącego na nartach? To już nie to samo, prawda? Dlatego przedstawiamy popularne schroniska, polecane jako miejsca wypoczynku w szczególnej atmosferze.

Romantycznie przy samym stoku:
Stadleralm i schronisko Mönichkirchner Schwaig

Stadleralm, pierwsze schronisko w Dolnej Austrii z certyfikatem Genießeralmhütte, zachwyca widokiem na Ötscher oraz położeniem: bezpośrednio przy ośrodku narciarskim Annaberg! Na bajkowym terenie ośrodka narciarskiego Möchnichkirchen znajduje się schronisko Mönichkirchner Schwaig. Tutaj romantyczną atmosferą można się delektować w rustykalnych chatach z bali.

Dla narciarzy i miłośników skitouringu:
Gospoda Gut Weißenbach i schronisko Waxriegelhaus

U podnóża Forstalm położona jest gospoda Gut Weißenbach z pokojami dla koneserów. Jako że gospodarz jest też instruktorem narciarstwa, można się z nim wybrać na stok! Wprawdzie nie bezpośrednio przy stoku, ale za to idealnie dla wędrujących na nartach leży schronisko Waxriegelhaus na górze Rax. Tutaj turystom serwuje się domowe wyroby: piwo Waxriegelbier czy kluski Riesen-Waxriegelknödel.