Schwarzalm: W imperium świstaków

Schwarzalm jest najwyższą chatą górską na Żelaznej Drodze i prowadzi do niej z różnych stron.

Pastwisko górskie Schwarzalm (1420 m npm) ma wiele do zaoferowania - atrakcyjne szlaki turystyczne, różne podejścia i szansę na poznanie alpejskiego krajobrazu, w którym biegają również świstaki.

Schwarzalm w Göstling an der Ybbs jest dostępny z trzech stron, z torfowiska Leckermoos w Hochreit, z Lassing lub Hochkar. Rolnik Hans opiekuje się młodym bydłem 15 rolników od połowy czerwca do połowy września. Warto zauważyć, że pomimo oddzielenia od świata do 1930 r. Istniała tradycyjna hodowla owiec z produkcją masła i sera.

Słodka populacja świstów

Schwarzalm oferuje wiele możliwości: z jednej strony istnieją trasy o różnych poziomach trudności, z drugiej strony można podejmować coraz mniejsze i większe wysokości szczytowe (np. Ringkogel, Hochwurz). Niewielką sensacją jest urocza populacja świstaków, ponieważ zwierzęta te zwykle nie mogą przetrwać na wapieniu z powodu przepuszczalnej podłogi.

Raz w tygodniu istnieje możliwość wyjazdu na pastwiska taksówką „górską”. Po wcześniejszym zamówieniu w „obozie” można zakwaterować do 20 łóżek piętrowych.

Wyjścia: z Lassing (3 godz.), Z Hochmoor Leckermoos (3 godz.), Z Hochkar (2,5 godz.)

Wycieczki - Schwarzalm