Semmering

Semmering nazywany jest nie bez powodu Czarodziejską Górą. Swoimi wspaniałymi trasami zachwyca bowiem wszystkich – od wędrowców po rowerzystów górskich.

Semmering fascynuje turystów, spacerowiczów, jak i rowerzystów górskich koleją Semmeringeisenbahn wpisaną na Listę UNESCO oraz okazałymi platformami widokowymi. Dlatego nie tylko przez lokalnych mieszkańców nazywany jest Czarodziejską Górą.

Pociągiem na Czarodziejską Górę
Na przełęczy Semmering (950 m) możemy odbyć niezapomnianą podróż najstarszą europejską koleją górską – Semmeringeisenbahn, figurującą na Liście UNESCO. Widokami można się tutaj rozkoszować nie tylko z okna wagonu. Spacerowicze, turyści i rowerzyści mogą się dostać na górę, w równie pięknej scenerii, 8-osobową koleją gondolową.

Widoki i zjazdy
Popularny wśród turystów „widok z 20-szylingówki” można podziwiać za pomocą Wiener Alpen Viewer. Jest to wyjątkowa panorama wiaduktu Kalte Rinne znana z banknotu o nominale 20 szylingów. Rowerzyści zachwycają się parkiem Bikepark Semmering z trasą zjazdową, dwoma trasami do freeridingu oraz trasą dla rodzin.

Wędrówka po szynach
Trasa wzdłuż torów kolejki Semmeringeisenbahn obfituje w piękne widoki. Przy drodze Bahnwanderweg napotkamy wiele punktów widokowych i niezwykłe krajobrazy, co pozwala zrozumieć, dlaczego Semmering nazywany jest Czarodziejską Górą.

Polecamy: wizytę w nowym Informationszentrum Semmeringeisenbahnen.