Śnieg jest wspaniałą przygodą w pensjonacie Apschner

W pensjonacie Apschner wszystko kręci się wokół śniegu. Znajdziemy go na każdym kroku – na stoku, podczas wędrówki przez kopny śnieg lub pod mikroskopem.

U Apschnerów wszystko kręci się wokół śniegu. I nic dziwnego – są prawdziwymi profesjonalistami i z przyjemnością pokażą Ci śnieżne kryształki z bliska. W praktyce wszyscy udają się potem na stok albo na wędrówkę przez kopny śnieg.

Duże przygody dla małych meteorologów
Apschnerowie naprawdę znają się na śniegu, ponieważ ich pensjonat jest oficjalną stacją pomiaru warunków pogodowych. Dlatego znajduje się tam profesjonalna stacja meteorologiczna, która po urlopie nie będzie miała przed Tobą tajemnic. Możesz zabawić się w naukowca i wziąć pod lupę kryształki i płatki śniegu, opracowywać profile śnieżne oraz poznać różne rodzaje śniegu. Wiedza o śniegu obejmuje jeszcze jedno ważne zagadnienie: lawiny i postępowanie w przypadku zagrożenia lawinowego. Po urlopie będziesz znawcą śniegu!

Od teorii do praktyki: hop na stok!
Śnieg inspiruje również swoją naturalną formą, a rodzinny ośrodek narciarski jest oddalony o zaledwie 300 m. Na takich pogromców stoków jak Ty czekają tam szkółki narciarskie i fantastyczne trasy zjazdowe. Podczas wędrówek przez kopny śnieg możesz jeszcze raz baaardzo dokładnie przyjrzeć się śnieżnym kryształkom, zanim skorzystasz z kolejnej atrakcji – budowania zamków ze śniegu. Na koniec rozpalimy ogromne ognisko. Będziemy przy nim grillować i gotować herbatę na otwartym ogniu. Czyż nie brzmi to fantastycznie?

Rezerwacja on-line Dalsze informacje i kontakt