Tirolerkogel

Błysk w oczach dzieci, odległe krajobrazy i różnorodne trasy – na to można liczyć w masywie Tirolerkogel. Kto się nie zachwyci, jest sam sobie winien.

Tirolerkogel to idealny cel dla rodzin i pielgrzymów. Centrum przyrodnicze Ötscher-Basis Wienerbruck i liczne szlaki stanowią atrakcje zwłaszcza dla najmniejszych. W wyróżnionym jako Edelhütte 2013 schronisku Anna-Alm serwowane są smaczne dania.

Zapraszamy rodziny i pielgrzymów!
Tirolerkogel jest przyciągającą rodziny górą o wysokości 1377 m, położoną w pobliżu Annaberg, idyllicznej wioski przy drodze Via Sacra, i ostatnim miejscem noclegu w drodze do Mariazell. Tirolerkogel urzeka widokami aż po szczyt Ötscher i zaprasza do schroniska Anna-Alm, które w 2013 r. otrzymało miano Edelhütte.

Świetna baza
Przygoda zaczyna się już w centrum przyrodniczym Ötscher-Basis w Wienerbrucku, nad brzegiem zbiornika Ötscher, w punkcie wyjścia wypraw indywidualnych oraz z przewodnikiem do parku krajobrazowego Ötscher-Tormäuer. Tutaj czekają na nas słoneczne tarasy, smaczne, regionalne potrawy oraz ściana wspinaczkowa.

Dla dzieci i niezaprawionych turystów
W drodze z Annabergu przez Tirolerkogel do Türnitz napotkamy wspaniałe rośliny i krajobrazy. Widoki sięgające nawet doliny Wachau fascynują zwłaszcza jesienią. Ze względu na urozmaicenie i niski stopień trudności trasy są idealne dla dzieci.